Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Rok 2007 w statystykach łomżyńskich strażaków

Główne zdjęcie
fot. archiwum

W blisko 1100 akcjach ratunkowych brali udział w ubiegłym roku łomżyńscy strażacy. Najczęściej z remizy przy ulicy Sikorskiego wzywani byli do tzw. miejscowych zagrożeń. Wyjazdy do pożarów stanowią tylko około 40% wszystkich interwencji. Z danych PSP w Łomży wynika, że najbardziej pracowity był styczeń 2007. Wówczas strażaków wzywano aż 129 razy. Najmniej napracowali się w listopadzie, gdzie odnotowano tylko 62 interwencje.

W kategorii miejscowe zagrożenia mieszczą się zarówno akcje związane z udziałem w usuwaniu skutków wypadków drogowych i ratowaniem osób uwięzionych w zmiażdżonych pojazdach, jak i choćby wypompowywaniem wody z zalanych piwnic domów po gwałtownych ulewach. Łącznie przez cały 2007 rok takich interwencji było 646.  
Zdecydowanie rzadziej wzywano strażaków do gaszenia pożarów. W minionym roku w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego paliło się 416 razy, przy czym w ogromnej większości były to tzw pożary małe. Ponad połowa wszystkich ubiegłorocznych pożarów (zresztą tak jak i miejscowych zagrożeń) wybuchała w Łomży – blisko 260. Najrzadziej – tylko trzy razy – paliło się na terenie gminy Przytuły. Statystycznie najczęściej do pożarów dochodziło w kwietniu (73), a najrzadziej we wrześniu (18).    
210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę