Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„Pierwsze” w mieście, trzecie w województwie i 42 w Polsce

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży jest trzecie w województwie podlaskim według ogólnopolskiego rankingu miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej". Renomowana szkoła znalazła się na 42. miejscu w Polsce. W naszym województwie prym wiedzie III LO im. K.K.Baczyńskiego z Białegostoku (22. w kraju), a drugie jest II LO z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce (30. w kraju).


Z Łomżyńskiego wysoko plasuje się także LO im. Króla Kazimierza Jagiellończyka w Wysokiem Mazowieckiem. W Podlaskiem zajmuje dziewiąte miejsce, w Polsce - 153. Na 22. miejscu w województwie uplasował się Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w powiecie wysokomazowieckim (w Polsce - 279).
Autorzy rankingu wzięli głównie pod uwagę sukcesy uczniów w finałach olimpiad przedmiotowych, uwzględniając ich liczbę w całej szkole. Na wyniki rankingu wpływa "zaangażowanie nauczycieli oraz talent i pracowitość uczniów". Więc i do tego - jak zresztą niemal każdego - rankingu warto podejść bez tromtadracji, ale z szacunkiem dla pracy pedagogów i ich wychowanków. Tym bardziej, że łomżyńskie I LO rok temu było 37., dwa lata temu - 27., a trzy lata wcześniej - nawet 18. w Polsce.

MRD
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę