Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wierzyciele pukają do ŁKS-u

Główne zdjęcie
były trener ŁKS-u Jan Makowiecki

8 marca, meczem z Polonią Warszawa, ŁKS Browar Łomża miał zainaugurować wiosenną rundę rozgrywek piłkarskich. Z dnia na dzień jednak samo przystąpienie łomżyńskiej drużyny do drugoligowych rozgrywek piłkarskich staje się coraz mniej realne. W piątek dotychczasowy zarząd klubu poddał się do dymisji. Teraz osobę, która tymczasowo będzie kierowała Łomżyńskim Klubem Sportowym ma wskazać sąd. Nawet jeśli nastąpi to już po niedzieli, to - zdaniem wielu - będzie to za późno. ŁKS nie ma bowiem nie tylko zarządu, ale także trenera, piłkarzy i (nawet) planu tegorocznego budżetu. Ma za to duże – według naszych informacji przekraczające pół miliona złotych - długi. Wśród osób, które domagają się pieniędzy od klubu jest m.in. były szkoleniowiec ŁKS-u Jan Makowiecki. Żąda on ponad 50 tys zł.


We wtorek Prezydent Łomży przesłał do łomżyńskiego sądu wniosek w sprawie powołania kuratora w ŁKS-ie Łomża. Choć w tym wniosku, zgodnie z prawem mógł wskazać osobę, którą widziałby na tym stanowisku, jego wniosek żadnych nazwisk nie zawiera. Zgodnie z prawem wskazany przez sąd kurator jest obowiązany do zwołania w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy walnego zebrania członków (zebrania delegatów) stowarzyszenia w celu wyboru zarządu. Do czasu wyboru zarządu, kurator reprezentuje stowarzyszenie w sprawach majątkowych wymagających bieżącego załatwienia.
Choć zapewne większość kibiców liczy, że pierwszą rzeczą jaką zrobi kurator będzie zatrudnienie nowego trenera, piłkarzy i dopełnienie formalności związanych z przystąpieniem klubu do rozgrywek – choćby zdobycie zezwoleń na organizację imprezy masowej jaką są mecze piłkarskie, to jednak  najprawdopodobniej zacznie od podliczenia długów klubu i załatwienia piętrzących spraw spornych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zobowiązania klubu przekraczają już 500 tysięcy złotych. Składają się na to nie tylko niewypłacone pensje piłkarzom i pochodne (takie jak ZUS). Wśród wierzycieli ŁKS-u jawi się także były trener Jan Makowiecki. Szkoleniowiec, który prowadził drużynę Łomży przez raptem trzy i pół miesiąca (od maja 2007 roku do połowy sierpnia 2007r), a pod jego okiem ŁKS  siedmiokrotnie doznawał porażki, trzy razy remisował i tylko dwukrotnie wygrywał swe mecze, domaga się wypłaty około 55 tysięcy złotych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę