Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

wtorek 8.01.2007

Pielęgniarki szykują się do strajku - Gazeta Wyborcza Białystok Najpiękniejsza na Florydzie – Gazeta Współczesna Bądźmy razem, ratujmy – Gazeta Współczesna

Pielęgniarki szykują się do strajku - Gazeta Wyborcza Białystok
Jeżeli nie dostaniemy podwyżek do 21 stycznia, odchodzimy od łóżek - zapowiada Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych. Nic nie wskazuje na to, że podlaskie siostry dostaną jakiekolwiek pieniądze – pisze Wyborcza.
- Rozmawiałam już ze wszystkimi przedstawicielkami związków zawodowych i wszystkie pielęgniarki są gotowe strajkować - mówi gazecie Alicja Hryniewicka, szefowa Związku Pielęgniarek i Położnych w województwie podlaskim.
Nie będzie białego miasteczka, nie będzie manifestacji ani transparentów. Pielęgniarki tym razem zdecydowały się na najbardziej uciążliwą dla chorych formę protestu. Będą sukcesywnie odchodzić od łóżek.
- 21 stycznia na dwie godziny. Potem każdego dnia będziemy strajk przedłużać o godzinę i tak do skutku - mówi Hryniewicka.
Udział w proteście zapowiedziały już pielęgniarki i położne ze szpitali w Suwałkach, Augustowie, Łomży, Sokółki, Hajnówki i Białegostoku. Wszystkie panie żądają podniesienia płacy zasadniczej o 800 zł brutto.

Najpiękniejsza na Florydzie – Gazeta Współczesna
Jessica Rafalowski, córka Stanisława Rafałowskiego z Łomży jest tegoroczną Miss Florydy – pisze Gazeta Współczesna. Teraz piękna 21-latka przygotowuje się do wyborów Miss USA, które odbędą się w marcu w Las Vegas.
Współczesna o Jessice, rozmawia z jej wujkiem Tadeuszem Rafałowskim z Łomży. Mówi on że przed dwoma laty przyjechała na krótko do Polski. - Bardzo jej się u nas spodobało, chciała zostać jeszcze przez miesiąc, ale nie mogła. Była zachwycona polskim jedzeniem. Najbardziej posmakował jej tradycyjny żurek - wspomina.
Miss Florydy jest córką emigrantów. Stanisław i Maria Rafałowscy mieli po 19 lat, gdy wyemigrowali do USA. Bez pieniędzy i znajomości języka ciężko pracowali, by rozkręcić własny interes. Obecnie prowadzą firmę produkującą części do maszyn lotniczych (oboje są inżynierami lotnictwa).
- Było nas ośmioro rodzeństwa. Większość wyjechała do Stanów Zjednoczonych - mówi Tadeusz Rafałowski.
Tytuły najpiękniejszych stają się w rodzinie Rafałowskich tradycją – zauważa gazeta. W 2004 roku córka siostry pana Rafałowskiego, Małgorzata Adamcewicz mieszkająca w Connecticut zdobyła tytuł Miss Polonia USA!

Bądźmy razem, ratujmy – Gazeta Współczesna
W najbliższą niedzielę na ulicach Łomży i okolicznych miejscowości pieniądze będzie zbierało ponad dwustu wolontariuszy. Gazeta Współczesna opisuje ostatnie przygotowania w sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży i regionie.
- Podobnie jak w roku poprzednim łomżyński finał odbędzie się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 - mówi Współczesnej Kamila Łada - szefowa orkiestrowego sztabu w Łomży. - Finał będzie miał charakter klubowo - militarny.
Intensywnie do finału przygotowuje się także młodzież z Kolna i Zambrowa. Organizacją kolneńskiego finału zajęła się Komenda Hufca ZHP, natomiast inicjatorami zbiórki w Zambrowie są uczniowie Gimnazjum Publicznego.
Pieniądze ze zbiórek trafiają na wspólne konto fundacji, a później kupowany jest sprzęt i rozdzielany według najpilniejszych potrzeb. Sprzęt oznaczony czerwonym orkiestrowym serduszkiem znajduje się również w łomżyńskim szpitalu.
- Trafiła do nas specjalistyczna aparatura ratująca życie niemowlakom - mówi dr Maria Wilińska - ordynator Oddziału Noworodkowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Łomży. - Między innymi specjalistyczny aparat USG i nowoczesne inkubatory - podkreśla dr Wilińska.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę