Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Pepees wciąż nie rozpoczął

Łomżyński Pepees - producent skrobi ziemniaczanej - nie może złożyć wniosku o dotacje unijne z powodu braku odpowiednich rozporządzeń. To zaś opóźnia rozpoczęcie dużych inwestycji – zakładu skrobi zbożowej i instalacji do produkcji biopaliwa - które jak pierwotnie zakładano miały ruszyć już w ostatnich miesiącach 2007 r.

Perypetie Pepeesu z rozpoczęciem inwestycji opisała w poniedziałkowym wydaniu Gazeta Giełdy Parkiet.  Nowa fabryka produkująca skrobię zbożową, i dział skrobi modyfikowanych i niewielką instalację biopaliwową łącznie ma kosztować około 90 mln zł. Z  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ramach tzw. programu rozwoju obszarów wiejskich, Pepees chciał pozyskac na ten cel około 20 mln zł. Jak podaje Parkiet już w czerwcu ubiegłego roku zarząd spółki chciał złożyć wniosek o dofinansowanie, tak aby po wakacjach mieć już decyzję agencji, jednak brak stosownych rozporządzeń, przede wszystkim instrukcji, jak wypełnić dokumenty, uniemożliwił rozpoczęcie procedury. Okazuje się, że odpowiedniego rozporządzenia nie ma do tej pory.
- Jeżeli ARiMR nie podejmie stosownych decyzji do końca lutego, konieczna będzie zmiana harmonogramu naszych inwestycji – mówił Parkietowi Andrzej Kiełczewski, prezes Pepeesu.
Szef Pepeesu zaznaczył, że bez pieniędzy z dotacji na razie rozpocznie tylko budowę fabryki skrobi zbożowej, a nie, jak wcześniej planował, wszystkie inwestycje naraz. Mimo to – zgodnie z zapewnieniami Kiełczewskiego – nie powinno nastąpić opóźnienie w realizacji całego programu.
Pod koniec 2008 r. uruchomiony zostanie oddział wytwarzający skrobię modyfikowaną. Rok później ruszy nowy zakład oraz linia produkująca bioetanol.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę