Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Na narty pod Łomżę

Całkiem spore górki, około 20 cm śniegu, wyciągi i narty... może to nie to samo co w Alpach, ale zdecydowanie bliżej. Raptem 10 km od Łomży znajdują się trzy trasy narciarskie o łącznej długości około 1500 metrów. Z barku naturalnego śniegu stoki są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu nawet teraz panują tu całkiem przyzwoite warunki do jazdy na nartach. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie siarczysty mróz i silny wiatr, które skutecznie odstraszają amatorów „białego szaleństwa”.

W piątek wieczorem na stoku w Rybnie było raptem kilku śmiałków, którym mróz i wiatr nie był straszny. W tej grupie był także jeden z mieszkańców Ostrołęki, wysłany tu „na zwiady” przez rodzinę. Miał sprawdzić czy rzeczywiście stacja narciarska pod Łomża jest i czy można tu zjeżdżać na nartach. On sam przyjechał z deską snowboardową.
- W sumie jest fajnie, a stok profesjonalnie przygotowany, tylko górka mogłaby być większa – mówił.
Takich problemów nie widzieli ci, którzy po raz pierwszy stanęli na narciarskich deskach. Im strome stoki i długie trasy nie są potrzebne. Wykorzystywali za to okazję, że mróz wystraszył  większość narciarzy i stok mogli mieć niemal wyłącznie dla siebie.
Wszystko najprawdopodobniej zmieni się w niedzielę. Wówczas mróz ma zelżeć i na stoku pojawi się o wiele więcej amatorów jazdy na nartach. Jak zapewniają właściciele stacji zainstalowane tu  wyciągi są w stanie wwieźć na górę około 1800 narciarzy w ciągu jednej godziny, więc problemów ze zbyt długim czekaniem na kolejny ślizg nie powinno być.  

Dodajmy, że w Rybnie jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i ski-serwis. Jest tu także namiot z kominkiem i punktem gastronomicznym serwującym gorące posiłki oraz napoje aby zmarznięci narciarze mogli nieco zregenerować utracone na stoku siły i ciepło. Oczywiście za wszystkie przyjemności trzeba płacić... Wypożyczenie nart kosztuje 7 zł za godzinę, butów kolejne 4 zł, a cena jednego wjazdu na górkę wynosi od 60 groszy w dni powszednie (w przypadku trasy 120 metrowej), do 1,2 zł (trasa 190 m) w soboty, niedziele, święta i ferie.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę