Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Kulturalne nagrody prezydenta Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza nagrodę Jolancie Łucji Deptule

Jolanta Deptuła, Przemysław Karwowski i Stanisław Zagórski to tegoroczni laureaci kulturalnej nagrody prezydenta Łomży. Nagroda „za szczególne dokonania w dziedzinie kultury” przyznawana jest po raz trzeci. Poza pamiątkowym dyplomem, ma ona także wymiar finansowy. Nagrody zostały wręczone podczas Sylwestrowego Koncertu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.

Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza nagrodę Przemkowi Karwowskiemu
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza nagrodę Przemkowi Karwowskiemu
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza nagrodę Stanisławowi Zagórskiemu
Prezydent Jerzy Brzeziński wręcza nagrodę Stanisławowi Zagórskiemu
Magda Smalara
Magda Smalara
JOLANTA ŁUCJA DEPTUŁA -  jest starszym kustoszem Muzeum Północno - Mazowieckiego w Łomży. To organizatorka i szefowa muzealnych działów archeologii i numizmatów. Uczestniczka  dwunastu terenowych badań archeologicznych, w tym siedmiu pod jej kierownictwem. Autorka scenariuszy i realizatorka 30 wystaw czasowych w łomżyńskim Muzeum. Autorka i współautorka publikacji z zakresu archeologii m.in. „Lepione, toczone”. Wykładowczyni lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży. Organizatorka warsztatów archeologii eksperymentalnej, inicjatorka festynów archeologicznych. Twórcza i skromna.

PRZEMYSŁAW FILIP KARWOWSKI - kierownik Galerii pod Arkadami. Baczny obserwator rzeczywistości, wrażliwy badacz Ziemi Łomżyńskiej. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, plakatu, fotografii i scenografii teatralnej. Autor nowego wystroju ruchomej Szopki Bożonarodzeniowej w Kościele Ojców Kapucynów w Łomży i Warszawie.

STANISŁAW ANDRZEJ ZAGÓRSKI - dziennikarz, wydawca, działacz społeczny. Pierwszy naczelny redaktor Tygodnika KONTAKTY. Inicjator i prezes Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego STOPKA, organizator konkursów pamiętnikarskich: „Wschodnie losy Polaków”, „Zachodnie losy Polaków”, „Jak żyjesz Polaku?”.  Inicjator Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera. Organizator plenerów plastycznych artystów z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy. Twórca muzeum demonów, straszydeł i niesamowitości.
210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę