Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Z książeczkowym dowodem osobistym póki co bezpiecznie

Od nowego roku wnioski o wydanie dowodu będą przyjmowane na dotychczasowych zasadach. Choć 31 grudnia 2007 roku zgodnie z prawem jest ostatnim dniem na złożenie wniosku o wymianę starego książeczkowego dowodu osobistego na nowy osobom, które tego nie uczynią póki co nic nie grozi. MSWiA zapewnia, że nie będzie prowadziło polityki karania osób, które z tego obowiązku się nie wywiążą.

Wniosków o wymianę starych na nowe dowody osobiste nie złożyło jeszcze grubo ponad 2 mln Polaków. Zgodnie z wrześniową ustawą o czasowym posługiwaniu się starymi dowodami osobistymi Polacy mogą z nich korzystać aż do końca pierwszego kwartału 2008 r. i do tego czasu są bezpieczni. MSWiA zapewnia, że nie będzie prowadziło polityki karania osób, które nie wywiążą z obowiązku złożenie wniosku o wymianę dowodu do 31 grudnia. „Niemniej nie można wykluczyć, że wobec osób, które będą uchylały się od obowiązku posiadania ważnego dowodu osobistego, po dniu 1 kwietnia 2008 r. zostaną zastosowane sankcje karne” - podkreśla resort.
Z danych MSWiA wynika, że około 2,5 mln osób wciąż nie wymieniło książeczkowych dowodów osobistych, przy czym około 300 tys. osób z tej grupy złożyło wnioski o wymianę dokumentu i teraz czeka na wyrobienie plastikowego dokumentu.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę