Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Dostępność do lekarzy specjalistów będzie mniejsza

W nowym roku pacjenci łomżyńskiego szpitala mogą spodziewać się, że w wielu wypadkach będzie im trudniej uzyskać specjalistyczną pomoc medyczną. Na przykład przychodnia okulistyczna będzie przyjmowała pacjentów tylko do godziny 15.00, a później lekarz do szpitala przyjedzie ale tylko w przypadkach bardzo poważnych, gdy będzie wymagana interwencja zabiegowa. Inni pacjenci będą musieli czekać do rana na otwarcie poradni. Jak mówi dyrektor szpitala Marian Jaszewski w związku z nowymi uregulowaniami dotyczącymi czasu pracy lekarzy tylko w łomżyńskim szpitalu brakuje 30 lekarzy i dużo pieniędzy.

W blisko połowie szpitalnych oddziałów po 1 stycznia będzie wprowadzony tzw. równoważny system pracy – czyli lekarze będą pracować w systemie zmianowym. Nawet sam dyrektor szpitala przyznaje jednak, że to nie jest dobre rozwiązanie.
- Mamy nadzieję, że on będzie przejściowy na jakiś okres czasu, bo ten system nie sprawdza się w polskich warunkach – podkreśla Jaszewski. - Pani minister mówi, że już w Polsce jest cena za punkt na poziomie 12 zł a my funkcjonujemy na 9,90 zł – mówi dyrektor szpitala dodają, że to przekłada się na braki finansowe z którymi placówka musi sobie jakoś radzić.
Dyrektor przyznaje, że sytuację w szpitalu w nowym roku na własnej skórze odczują pacjenci.
- Na pewno nikt nie straci życia ani zdrowia, natomiast trudno jest mi powiedzieć jak będzie po 1 stycznia w części poradni i tu będzie chyba największy problem – przyznaje Jaszewski.
Dyrektor mówi też, że pacjenci muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami
- Po godzinie 15.00 nie będzie na dyżurze okulisty w związku z czym takiej dostępności jak była do tej pory już na pewno nie będzie – dodaje Jaszewski.

Wczoraj lekarze z trzech pionów zdecydowali się przejść na kontrakty. To lekarze z zakładu diagnostyki obrazowej, okulistyki, i części internistycznej szpitalnego oddziału ratunkowego. Dziś komisja konkursowa ma prowadzić negocjacje z lekarzami z pięciu kolejnych oddziałów: onkologii, ortopedii, noworodków, chorób płuc i chorób wewnętrznych.
Już wcześniej na całościowe kontrakty przeszła rehabilitacja, a - jak zapewnia Jaszewski - porozumienie osiągnięto także z nefrologią.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę