Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

W kolejce po dowód

O godzinie 7.35 – czyli w pięć minut po otwarciu łomżyńskiego ratusza - w kolejce po nowy dowód osobisty stało już ponad 30 osób. Jak informuje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza starych – książeczkowych - dowodów osobistych na nowe plastikowe w Łomży nie wymieniło jeszcze blisko 4 tysiące mieszkańców. Jak ocenia Czech dziś w kolejce po nowy dowód osobisty łomżanie będą musieli spędzić co najmniej dwie – trzy godziny. I to tylko po to aby złożyć wniosek... Nowy dowód otrzymają najwcześniej za miesiąc, bo taka sama sytuacja jest także w innych urzędach w kraju i wytwórnia produkująca nowe dowody osobiste nie wyrabia się z ich produkcją.

Jak podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji  w skali kraju jeszcze 2,5 mln osób nie wymieniło starych dowodów. Ich termin ważności upływa dopiero 31 marca 2008 r., ale już od dnia 1 stycznia  dokumenty te nie będą uprawniały do przekraczania granic Rzeczypospolitej Polskiej.
W specjalnym komunikacje ministerstwo napisało, że jedynie złożenie do dnia 31 grudnia 2007r. wniosku o wymianę dowodu osobistego daje gwarancję otrzymania nowego dokumentu przed dniem 31 marca 2008 r. I choć MSWiA zapewnia, że nie będzie prowadziło polityki karania osób, które do dnia 31 grudnia 2007r. nie złożą wniosków o wymianę dowodu osobistego, to jak napisano w komunikacie - nie można wykluczyć, że wobec osób, które będą uchylały się od obowiązku posiadania ważnego dowodu osobistego, po dniu 1 kwietnia 2008r. zostaną zastosowane sankcje karne.

Urząd Miejski w Łomży nie planuje wydłużenia czasu pracy w związku z kolejkami po dowód. Dziś wnioski o wymianę starych dowodów na nowe można składać do godziny 15.30, a w poniedziałek 31 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.00.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę