Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Otwarcie mostu w Morgownikach dopiero na Wielkanoc?

Choć prace na moście w Morgownikach na rzecze Narew praktycznie już się zakończyły przeprawa nie będzie otwarta na Święta Bożego Narodzenia - poinformował Piotr Dzierżanowski dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Przeprawa została zamknięta w lipcu ubiegłego roku, bo stary drewniany most groził zawaleniem. Teraz w jego miejscu stoi już nowy żelbetonowy, ale mieszkańcy Nowogrodu i okolic będą mogli z niego skorzystać prawdopodobnie dopiero wiosną.

Piotr Dzierżanowski podkreśla, że prace przy budowie nowego mostu praktycznie już się zakończyły, a obecnie wykonywane są już tylko roboty porządkowe. Przeprowadzono już także próby obciążeniowe. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku czeka teraz na wyniki ich analiz. Będą one opracowane do końca lutego i wówczas zapadnie decyzja czy most otwierać i kiedy.
Przypomnijmy most na Pisie w Morgownikach zamknięto w lipcu 2006 roku, ale jego remont rozpoczął sie dopiero w czerwcu 2007 roku.  Koszt - ponad 6,5 mln zł – poniósł samorząd województwa podlaskiego.

Most zabezpiecza przeprawę przez Pisę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 648 prowadzącej z Miastkowa przez Nowogród – Morgowniki – Korzeniste do Stawisk. To także swoista obwodnica Łomży w ciągu drogi krajowej nr 61.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę