Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Cały rok z Grodem Łomżyńskim

Główne zdjęcie
Krzysztof Babiński prezes Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu Łomżyńskiego z kalendarzem na 2008 rok

Łomżyński gród już jest. Póki co tylko na rysunkach w kalendarzu na 2008 rok. Kalendarz wydało Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu Łomżyńskiego, dzięki pomocy miasta i kilku sponsorów. Powstał on w oparciu o najlepsze prace nadesłane na konkurs plastyczny „Ab Urbe Condita” czyli gród łomżyński w XIII wieku. - Inicjatywa ta ma na celu promocje pomysłu budowy Grodu w Łomży, o który zabiegamy – mówi Krzysztof Babiński prezes Stowarzyszenia na Rzecz Budowy Grodu Łomżyńskiego.

Kalendarz wydano w nakładzie 1 tys. egzemplarzy. Niestety nie można go kupić, ale większość kalendarzy trafi do ratusza i sponsorów, którzy będą mogli nim obdarować na Święta...
Dwanaście prac plastycznych, które znalazły się w kalendarzu to te nagrodzone w konkursie. Łącznie na konkurs plastyczny „Ab Urbe Condita” czyli gród łomżyński w XIII wieku zorganizowany pod patronatem prezydenta Łomży nadesłano ponad 200 różnego rodzaju rysunków i obrazów.
- Niestety miesięcy jest tylko 12, a więc tylko 12 rysunków mogliśmy wykorzystać – podkreśla Babiński. - Osobiście żałuję, że rok nie ma przynajmniej dwa razy więcej miesięcy, bowiem mieliśmy wielki kłopot z wyborem laureatów, a poza tym być może prawdziwy Gród mielibyśmy już w 2008, albo 2009 roku - dodaje.

W kalendarzu znalazły się prace Iwony Olszewskiej, Pauliny Boguskiej, Natalii Zaburzyckiej, Mateusza Wykowskiego, Kasi Bagińskiej, Ingi Moczydłowskiej, Anety Anny Rudzkiej, Pameli Trześniewskiej, Anety Mroczkowskiej, Adriana Narewskiego, Kasi Bekier i Łukasza Borawskiego.   
Kalendarz udało się wydać dzięki pomocy urzędu miasta i sponsorów: Pepees-u, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży, Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Andrzeja Wszeborowskiego i drukarni Libra Print.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę