Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Pożar kurnika pod Kolnem

Na około pół miliona złotych wyceniono stary spowodowane przez pożar, który objął bardzo duży kurnik pod Kolnem. Na szczęście w chili wybuchu pożaru nie było tam żadnych ptaków. Właściciel kurzej fermy opróżnił te budynki kilka tygodni wcześniej. W akcji gaśniczej brało udział blisko 50 strażaków z Kolna i powiatu kolneńskiego.


Pożar objął budynki kurzej fermy w miejscowości Kolno Kolonia. Gdy na miejsce dojechali strażacy stwierdzili, iż budynek jest objęty pożarem w połowie swojej kubatury. Paliła się wyściółka ze słomy i siana, podsufitka z wełny mineralnej podtrzymywana folią oraz więźba dachowa - drewniana. Języki ognia przedzierały się na zewnątrz przez otwory wentylacyjne w ścianach budynków na wysokości 1,5m od ziemi oraz wydostawały się przez dach i drzwi. Strażacy, którzy zajęli się gaszeniem ognia musieli także schładzać znajdujące się w pobliżu duże zbiorniki z gazem propan-butan.
Spaleniu uległo - instalacje podajnikowa paszy, grzewcza, wodna, elektryczna. Poza tym częściowo nadpaleniu uległa także konstrukcja dachowa bez zawalenia, a całkowitemu spaleniu ocieplenie pod dachem z wełny mineralnej i folii oraz wyściółka ze słomy i siana. Straty oszacowano na kwotę 500 tys. zł. Wartość uratowanego przez strażaków mienia szacuje się na co najmniej 1 mln zł.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę