Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pieniądze dla szpitali i na inwestycje - budżet województwa podlaskiego

Będzie więcej pieniędzy na poręczenia kredytów dla szpitali w naszym regionie. W przyszłorocznym budżecie województwa podlaskiego przeznaczono na ten cel 10 mln zł. Na dzisiejszej sesji sejmiku udało się przyjąć nowy budżet. 13-stu radnych było za, nikt nie zagłosował przeciw, ale 15 osób wstrzymało się od głosu. Więcej pieniędzy przyznano szpitalom nie tylko na poręczenia kredytów, ale też na inwestycje.

Zwiększono też pulę na finansowanie budowy opery podlaskiej. Chodzi o to, by - czekając na środki unijne - nie wstrzymywać prac. Dodatkowe pieniądze przyznano też na stworzenie planu nowej siedziby Książnicy Podlaskiej. Jest kilka pomysłów, gdzie można by ją umieścić. Marszałkowi Dariuszowi Piontkowskiemu najbardziej podoba się plan ulokowania jej w okolicach opery. Ponadto dodatkowe środki przeznaczono na uruchomienie jeszcze jednej pary pociągów z Białegostoku do Czeremchy. W sumie w przyszłym roku województwo podlaskie ma mieć ok. 350 mln dochodów i ok. 354 mln wydatków. Deficyt zaplanowano więc na 4 mln zł.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę