Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wejście do Schengen w Ogrodnikach

Podwójne święto na granicy. Z okazji wejścia Polski i Litwy do strefy Schengen na przejściu granicznym w Ogrodnikach, szlabany poszły w górę, a strażnicy opuścili swoje posterunki. Ze względu na różnicę czasu, najpierw zrobili to Litwini. Godzinę później, czyli o północy fajerwerki obwieściły zniesienie granic po stronie polskiej.

Tak hucznie na granicy w Ogrodnikach chyba nigdy nie było. O 23.00 czasu polskiego podnieśli szlaban graniczny pogranicznicy z Obwodu Łoździeńskiego. Były brawa, śpiewy i okrzyki radości. W tym czasie na polskiej granicy kontrole wciąż trwały. Ale nie były dla kierowców uciążliwe. O północy, podobnie jak wcześniej po stronie litewskiej, szlabany poszły w górę, a komendant placówki w Ogrodnikach pułkownik Kazimierz Kozicki wydał rozkaz opuszczenia posterunków i zdjęcia tablic z napisem: "Granica państwa, przekraczanie zabronione". Pogranicznicy uspokajają, że mimo podniesienia szlabanów teren przygraniczny będzie bezpieczny i ciagle kontrolowany. A dziś na przejściu granicznym w Budzisku prezydenci Polski i Litwy dokonają symbolicznego zniesienia granic. Początek uroczystości o 9.00.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę