Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Dziś startuje akcja „Jedź łośtrożnie”

Główne zdjęcie
łoś na "Carskim Trakcie"

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego wraz z policji po raz pierwszy przeprowadzą dziś akcję informacyjną jedź „łośtrożnie”. Od godziny 9 do 14 będą zatrzymywać kierowców jadących drogą nr 65 pomiędzy Grajewem a Mońkami i informować ich o niebezpieczeństwie zderzenia z łosiem na tym odcinku trasy. Kierowcy otrzymają także specjalną nalepkę na samochód: znak ostrzegawczy uwaga zwierzęta z łosiem w tle i podpisem: "Jedź łośtrożnie".


Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce. Dorosłe samce mogą ważyć nawet do 400 kg. Dolina Biebrzy to największa ostoja łosia. W okresie jesienno-zimowym łosie przebywają w lasach w pobliżu dróg, bardzo często je przekraczają. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo. Corocznie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych ze zwierzętami. W tym roku na terenie funkcjonowania Powiatowej Komendy Policji w Grajewie i Mońkach odnotowano 27 zdarzeń drogowych, w których uczestniczyły dzikie zwierzęta - kilkanaście z nich to łosie.
W akcję „jedź łośtrożnie” poza Biebrzańskim Parkiem Narodowym zaangażowały się także komendy powiatowe policji w Grajewie i w Mońkach, nadleśnictwa Rajgród i Knyszyn oraz Komenda Powiatowa PSP w Grajewie.  Ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa podróżujących i ochronę łosi.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę