Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Aby Święta na drogach były bezpieczne...

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Na drogach pojawi się więcej niż zwykle samochodów. Dla wielu z nas jest to czas wyjazdów z domów w dalekie podróże. Ciesząc się świąteczną atmosferą często w pośpiechu zapominamy o przestrzeganiu podstawowych, elementarnych zasad bezpieczeństwa na drogach. W tej wielkiej „świątecznej gorączce” zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Pamiętajmy, że lepszym od życzeń sposobem na bezpieczeństwo jest rozsądek, rozwaga oraz wyobraźnia zabrana ze sobą w podróż. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam bezpiecznie w spokojnej atmosferze. Dlatego też pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Są też inni uczestnicy ruchu, którzy chcą bezpiecznie dotrzeć do swoich rodzin. Nie zapomnijmy w drogę zabrać ze sobą rozsądek i życzliwość wobec innych oraz pamiętajmy o stosowaniu się do podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego.

Okres Świąt to okres wzmożonego ruchu na drogach. W związku z powyższym patroli ruchu drogowego w tym okresie będzie zdecydowanie więcej. Na drogach m. Łomża jak i całego powiatu Policja wzmocni nadzór nad ruchem drogowym. Policjanci będą zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach min. nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. Policjanci na drogach będą nie tylko po to, by karać ale także, by pomóc bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. W związku z tym w razie konieczności podejmą kierowanie ruchem celem upłynnienia ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych.

Czas Świąt to okres wzmożonych wyjazdów do rodzin na wspólne świętowanie. Należy pamiętać, iż podróż ta będzie odbywać się w warunkach zimowych. Warto zatem wcześniej właściwie przygotować auto do zimy. Na szczęście wymiana opon na zimowe dla dużej części kierowców stała się już normą. Droga hamowania, przyczepność nawet tych najgorszych zimowych jest zdecydowanie lepsze niż najlepszych tzw. wielosezonowych. Jeżeli chodzi o samą podróż to należy przeznaczyć na nią odpowiedni czas. Jeżeli mamy daleko, wyjedźmy odpowiednio wcześniej, aby niepotrzebnie nie spieszyć się. Niestety jest grom osób, które wyjazd odkładają na ostatni dzień, na ostatnią chwilę a potem gonią na złamanie karku, aby zdążyć na wigilijną kolację. Takie zachowanie może prowadzić do zaistnienia wypadku na drodze - dlatego też wcześniej zaplanujmy podróż, wyjeżdżając nawet dzień wcześniej, ale wolniej i tym samym bezpieczniej.

Bezpieczeństwo jazdy nie tylko w okresie „świątecznej gorączki” to także odpowiedni styl jazdy, to dalece rozwinięta umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze, ale najważniejszym czynnikiem jest kierujący. Ten powinien być przede wszystkim trzeźwy. W okresie Świątecznych biesiad rodzinnych należy pamiętać, iż między odejściem od stołu a momentem, kiedy wsiądziemy do samochodu musi upłynąć pewien czas. Dnia następnego po imprezie dajmy sobie trochę czasu nim wsiądziemy do pojazdu, nie róbmy tego rano, gdy wydaje nam się, że już jesteśmy trzeźwi. Czas to jedyne lekarstwo potrzebne do wytrzeźwienia. Mimo, że święta to doskonała okazja do świętowania w gronie najbliższych osób siadając za kierownicę pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy także chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni. W związku z tym warto także pamiętać o zapiętych pasach bezpieczeństwa wszystkich osób jadących w pojeździe. To nie tylko wymóg formalny – to także Nasze BEZPIECZEŃSTWO!

  

Wszystkim mieszkańcom powiatu łomżyńskiego oraz gościom, odwiedzającym Naszą Ziemię życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych – i co najważniejsze – bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w Nowym 2008 Roku!!!

Bezpiecznych podróży i szczęśliwych powrotów.

 

                                                                                           

                                                  Policjanci i Pracownicy Sekcji Ruchu Drogowego

                                                             Komendy Miejskiej Policji w Łomży

 

Ruch Drogowy
pon, 17 grudnia 2007 20:20
Data ostatniej edycji: śr, 02 stycznia 2008 18:06:10

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę