Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.tvp.pl

W Nieławicach powstaje dom samotnej matki

Zdążyć przed świętami z przeprowadzką - to marzenie mieszkanek Domu samotnej matki w Laskach pod Zbójną. Panuje tam ciasnota, a tymczasem niedaleko powstaje podobna placówka. W Nieławicach pod Wizną fundacja „Dzieci Niczyje” przebudowuje dawną szkołę na dom samotnej matki. Wszyscy pracują bez zapłaty, pomagają więźniowie z pobliskich zakładów karnych.


W domu mogłoby zamieszkać sześćdziesiąt osób. A potrzeby są ogromne. W pobliskich Laskach w podobnej placówce Monaru przebywa dziesięć matek z prawie trzydzieściorgiem dzieci. W wielkiej rodzinie jest ciepło i serdeczność, ale też ciasnota. Kobiety marzą o nowym domu. Może uda się wigilię przygotować już w Nieławicach. Jak mówi Anna Siwik - Nie ma dnia ani godziny, żebym nie myślała. Myślami już tam powoli się pakuję, już tam niektóre rzeczy sobie przewiozłam. To jest taki raj, raj dla kobiet, bo ja powiem po prostu: uciekłam z przemocy.

Dla dzieci najważniejsze, aby na święta mieć własny kąt i bliskich. Wydaje się, że brakuje niewiele: kilku sanitariatów, materiałów wykończeniowych i opału, aby ogrzać budynek. Ale fundacja nie ma pieniędzy. Budynek wykańcza dzięki hojności darczyńców.

Do domu samotnej matki co kilka dni zgłaszają się kobiety, które chcą uciec przed biciem i poniżaniem. Tymczasem w regionie są zaledwie dwie takie placówki. Ta w Nieławicach może być kolejną, o ile znajdą się ludzie, którzy pomogą stworzyć w opuszczonej szkole prawdziwy dom.

źródło: Obiektyw
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę