Medalowy rok lekkoatletów Prefbetu Śniadowo

zawodnicy Prefbet Śniadowo

56 medali na różnego rodzaju mistrzostwach zdobyli w tym roku zawodnicy LUKS i LŁKS „Prefbet Śniadowo”. Najwięcej było oczywiście medali mistrzostw województwa podlaskiego, ale są wśród nich także medale Mistrzostw Polski w tym cztery złote. Podczas uroczystego podsumowania roku wręczono puchary i statuetki nie tylko najlepszym sportowcom, ale także współpracującym z nimi nauczycielom i dyrektorom szkół, samorządowcom i sponsorom.

Zawodnicy i działacze klubów LUKS i LŁKS „Prefbet Śniadowo”, którego siedziba obecnie mieści się w Łomży, uroczyście podsumowali zakończony sezon lekkoatletyczny w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. „Prefbet Śniadowo” już od kilku lat pod swoimi skrzydłami zrzesza młodzież z całego byłego woj. łomżyńskiego (tj. 6 powiatów) W klubie trenują zawodnicy z 21 gmin i 32 szkół. W sumie jest to 84 zawodników i 7 trenerów.
Jak wynika z przedstawionego sprawozdanie w sezonie 2007 sportowcy Prefbetu zdobyli aż 56 medali na różnego rodzaju mistrzostwach:
39 medali Mistrzostw województwa podlaskiego
11 medali Mistrzostw makroregionu podlasko – lubelskiego
6 medali Mistrzostw Polski w tym 4 tytuły mistrzowskie
Zawodnicy Prefbetu w 2007 roku pobili także 12 rekordów województwa podlaskiego, wywalczyli
3 minima na imprezy międzynarodowe (tj. Mistrzostwa Świata i Europy). Poza tym Arkadiusz Wojno wystąpił w półfinałach Mistrzostw Świata Jun. Mł. Na 400m i w sztafecie szwedzkiej, a
Daniel Chyliński pobił 35 letni Halowy Rekord Polski Jun. Mł. na 800m.

Jak z dumą podkreśla Andrzej Korytkowski od 7 lat klub zdecydowanie wygrywa rywalizację w lekkiej atletyce na ziemi łomżyńskiej a od 2 lat jesteśmy na tym terenie najlepsi ze wszystkich dyscyplin, a 5 rok z rzędu dominuje w biegach w woj. Podlaskim.
- W tym okresie województwo zdobyło w biegach 26 medali Mistrzostw Polski z czego 3 Hańcza Suwałki, 3 Podlasie Białystok oraz 20 Prefbet Śniadowo! - podkreśla Korytkowski.
Zawodnicy klubu odnosili także sukcesy na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Spale.
- W konkurencjach biegowych zajęliśmy 1 miejsce w klasyfikacji medalowej – wylicza Korytkowski. - Podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Szczecinie ponownie wygraliśmy klasyfikację medalową w biegach, a łącznie ze wszystkimi konkurencjami zdobyliśmy 5 miejsce – dodaje prezes i trener klubu.

REKORDZIŚCI WOJEWÓDZTWA TO:
Sebastian Dobkowski – rzut młotem młodzików 46,54
Wojciech Zdrodowski – rzut młotem gimnazjów 47,53
Sztfeta 4x400 Jun. Mł. 3.20,09 skład: Krzysztof Baczewski, Daniel Chyliński, Grzegorz Jamiołkowski, Arkadiusz Wojno
Arkadiusz Wojno 400m Juniorów mł. 48,74
Daniel Chyliński 800m Juniorów mł. 1.52,88
Magdalena Stankiewicz 800m Juniorów 2.08,31
MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI:
Arkadiusz Wojno – 3 złote medale (300m hala, 400m, 4x400m),jako jedyny lekkoatleta w województwie zdobył 3 złote medale MP
Daniel Chyliński – medale: złoty, srebrny i brązowy (4x400m, 600m hala, 800m)
Magdalena Stankiewicz – złoto 800m hala
Grzegorz Kakareko – złoto sztafeta 4x400m
Grzegorz Jamiołkowski – sztafeta 4x400m
REKORD POLSKI:
Daniel Chylińśki – 800m Juniorów mł. hala 1.55,67

Pierwsza piątka Rankingu:
1. Wojno Arkadiusz 20970pkt.  – półfinalista Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych
2. Chyliński Daniel 19810pkt. – Rekordzista Polski Juniorów Młodszych
3. Stankiewicz Magdalena 17810pkt. – Mistrzyni Polski Juniorów
    Korytkowska Justyna 17615pkt. – 3-krotna finalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski