Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlascy rolnicy chcą dostarczać na rynek więcej mleka.

Rolnicy z regionu po raz kolejny masowo wystąpili z wnioskami o zwiększenie możliwości produkcji mleka. Mimo, że ograniczają ich kwoty to i tak co piąty litr mleka produkowany w naszym kraju pochodzi z województwa podlaskiego. Hodowlą krów zajmuje się w regionie ponad 30 tysięcy gospodarstw. Jak wynika z danych Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku, jedna trzecia chce ją zwiększyć.

Każdego roku z województwa podlaskiego trafia na rynek prawie miliard 700 milionów kilogramów mleka. Zainteresowanie rolników tą gałęzią produkcji ciągle rośnie. Dyrektor regionalnego oddziału Agencji Andrzej Sutkowski wylicza, że na terenie województwa produkuje się blisko 20 % tego, co w całym kraju. Wyprzedza nas tylko Mazowsze. Mimo, że w roku ubiegłym możliwość produkcji mleka wzrosła to i tak kwoty mleczne z rezerwy są zbyt małe by pokryć możliwości lokalnych gospodarstw. W tym roku prawie 9 tysięcy rolników wystąpiło o dodatkowe kwoty mleczne z rezerwy krajowej Do końca grudnia rolnicy produkujący mleko mogą wystąpić do Agencji Rynku Rolnego z innym wnioskiem o tzw. konwersję kwoty mlecznej. Jest to kolejny sposób na zwiększenie produkcji.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę