Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Amerykańskie wizy będą droższe

Od 1 stycznia 2008 roku na całym świecie wzrastają opłaty zgłoszeniowe za amerykańskie wizy imigracyjne i nieimigrancyjne - poinformowała ambasada USA w Warszawie. Opłata za wizę nieimigracyjną wzrośnie ze 100 do 131 dolarów, a opłata za wizę imigracyjną wzrośnie z 335 do 355 dolarów. Zgodnie z obecnym kursem dolara amerykańskiego, opłata za wizę nieimigracyjną wyniesie 327,5 złotego, a za wizę imigracyjną 887,5 złotego.

W informacji zaznaczono także, że osoby, które ubiegały się o wydanie amerykańskiej wizy nieimigracyjnej przed 1 stycznia 2008 roku i wniosły opłatę 100 dolarów, nie będą wnosić dodatkowych opłat, jeśli spotkają się z konsulem przed 31 stycznia 2008 roku.
Osoby, które wniosły opłatę 100 dolarów, a spotkanie z konsulem odbędą po 31 stycznia, będą musiały dopłacić 31 dolarów.
Z kolei sprawy osób, ubiegających się o wizę imigracyjną przed 1 stycznia 2008 roku, które wpłaciły 335 dolarów, będą rozpatrzone bez dodatkowych opłat, niezależnie od terminu spotkania z konsulem.

Jednym z powodów podniesienia opłat wizowych są opłaty, jakie pobiera FBI za weryfikację odcisków palców, które ambasady i konsulaty amerykańskie na całym świecie pobierają od osób ubiegających się o wizę nieimigracyjną. Od poniedziałku (10 grudnia) Amerykanie pobierają odciski 10 palców obu rąk, a nie jak było wcześniej odciski tylko dwóch palców. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę