Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

piątek 14.12.2007

Telefony, amfa, amunicja – Gazeta Współczesna Tajemnicze hieny – Gazeta Współczesna Casting na wicewojewodę - Gazeta Wyborcza Białystok

Telefony, amfa, amunicja – Gazeta Współczesna
Trzech mężczyzn w wieku 30, 28 i 25 lat oraz jedną 18-latkę zatrzymała łomżyńska policja w związku z kradzieżami i włamaniami w naszym mieście oraz w Piszu – podaje Gazeta Współczesna. Wszyscy są mieszkańcami Łomży. Od października szajka włamała się tu do kilku kiosków Ruchu i do baru na Starym Rynku (łącznie cztery włamania). W Piszu obrobili 30 listopada salon telefonii komórkowej Era, skąd ukradli znaczną ilość nowych telefonów.
Policjanci z Łomży odnaleźli większość skradzionych telefonów, przy czym kilka z nich było już w komisach.
Jak podaje Współczesna w trakcie przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, zabezpieczono również kilkadziesiąt sztuk ostrej amunicji, a w innym znaleziono niewielkie ilości amfetaminy  przy czym ustalono, że właściciel tego mieszkanie w ostatnim czasie rozprowadził 50 jednogramowych porcji narkotyku.

Tajemnicze hieny – Gazeta Współczesna
Gazeta Współczesna przygląda się sprawie tajemniczych zniknięć zabytkowych pomników nagrobnych z cmentarza w Grajewie. Ostatnio zniknął stąd dziewiętnastowieczny nagrobek, a wojewódzki konserwator zabytków zapewnia, że nikt nie miał zezwolenia na jego usunięcie.
Przecież to barbarzyńskie niszczenie historycznych pamiątek - oburza się na łamach Współczesnej Marta Siekierska z Grajewa, która wskazała miejsce po usuniętym nagrobku i następny grób w trakcie rozbiórki. - Mieszkam w Grajewie od 50 lat i bardzo często tu przychodzę, ponieważ leżą tu moi rodzice.
Także proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej, który administruje cmentarzem, twierdzi, że o niczym nie wie.
- Złodziei nie brakuje. Wszędzie kradną. Po prostu trzeba wezwać policję - mówi ks. prałat dr Czesław Oleksy.
Jak informuje Współczesna policja już bada sprawę.

Casting na wicewojewodę - Gazeta Wyborcza Białystok
Maciej Żywno, przedstawiciel rządu w Podlaskim, spotka się dzisiaj z Mieczysławem Bagińskim, desygnowanym przez regionalne władze PSL na stanowisko wicewojewody – informuje Wyborcza.
Na wczorajszym spotkaniu wojewodów w MSWiA szef tego resortu Grzegorz Schetyna poinformował ich, że procedura wyboru zastępców ma być identyczna jak w przypadku samych wojewodów, kiedy to premier wybierał najlepszego spośród kilku kandydatów. Maciej Żywno poinformuje więc dzisiaj Mieczysława Bagińskiego, że PSL musi zaproponować jeszcze kilka innych kandydatur. Dopiero spośród nich premier wybierze wicewojewodę.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę