Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Podlaskie bez buraka cukrowego?

Likwidację upraw buraków cukrowych we wschodniej Polsce, w tym całego rejonu plantacyjnego cukrowni w Łapach przewiduje projekt planu restrukturyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. W środę wieczorem spółka wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. KSC argumentuje, że rejon ten charakteryzuje się najniższym w całej spółce biologicznym plonem cukru oraz najsłabszymi warunkami klimatycznymi i glebowymi do uprawy buraków.

Z Cukrownią Łapy SA współpracuje ponad 2 tys. plantatorów przede wszystkim z okolicznych powiatów: monieckiego, białostockiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego a także łomżyńskiego.
Zakład ma przerobić w tym roku ok. 370 tys. ton buraków i wyprodukować z nich około 60 tys. ton cukru.
Zgodnie z komunikatem sam zakład w Łapach nie będzie teraz zamykany. KSC przewiduje likwidację cukrowni w Lublinie. Według KSC likwidacja plantacji buraków cukrowych we wschodniej i zamykanie kolejnych zakładów produkujących cukier podyktowane jest  planami UE ograniczenia produkcji cukru do 2008-2010 r. o 6 mln ton.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę