Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Chcą odwołać marszałka!

Większość radnych sejmiku województwa podlaskiego podpisała się pod wnioskiem o odwołanie marszałka Dariusza Piontkowskiego (PiS). Głównym powodem wniosku złożonego przez Jarosława Dworzańskiego (PO) jest „zdekompletowany zarząd” i „utrata większości w sejmiku”. Radny Dworzański dopowiadał: „nie tak dawno słyszeliśmy, że koalicja w lokalnym parlamencie powinna być odzwierciedleniem układu rządowego – mówił to nie kto inny niż szef wojewódzkich struktur PiS – oczekujemy, że teraz to się spełni”.

W 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego, po powtórzonych wiosennych wyborach, koalicję rządząca utworzyło PiS i PSL. Teraz, gdy po przedterminowych wyborach władzę w kraju przejęła koalicja PO i PSL działacze Platformy chcą także przejąć kontrolę nad samorządem województwa. Pod wnioskiem o odwołanie marszałka Dariusza Pintkowskiego (a ci się z tym wiąże całego zarządu) podpisali się radni z klubów PO, PSL i LiD. W tej grupie są także „łomżyńscy” radni sejmiku: Mieczysław Bagiński, Wojciech Borzuchowski, Sławomir Gromadzki, Jacek Piorunek, Daria Sapińska.
 
Wniosek o odwołanie  marszałka może zostać poddany pod głosowanie po 30 dniach, już teraz trafi pod obrady Komisji Rewizyjnej Sejmiku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę