Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Świąteczny wieczór tradycji w Zespole Szkół Specjalnych

Uskrzydlony Anioł, uśmiechnięte Mikołaje i podawany z rąk do rąk mikołajkowy kosz pełen słodkości, konkursy na świąteczną kartę, stroik i ozdobę oraz wspólne kolędowanie to zaledwie część atrakcji, jakie uczniowie, kadra i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Nowogrodzkiej przygotowali z łomżyńską CARITAS nie tylko dla siebie. Gościnnie pojawili się także podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Łomży i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Marianowie. Na sali było gwarno, na scenie wesoło, a na stole pysznie podczas finałowego poczęstunku.

Nikomu nie przeszkadzało, że świąteczny wieczór zaczął się w samo południe. Sala pękała w szwach i ze śmiechu podczas konkursów na znalezienie koleżanki lub kolegi o tym samym kolorze oczu czy wzroście. Zabrzmiały żarliwe śpiewy i wzruszające wiersze w wykonaniu kilkunastu niezwykle uroczyście nastrojonych dziewcząt i chłopców. Na galowo wystrojonemu chórowi i recytatorom towarzyszył zespół wokalno-muzyczny Ósmy Dzień Tygodnia, złożony ze studentów czwartego roku Wyższego Seminarium Duchownego.
W konkursie nagrody - radiomagnetofony -  najzdolniejszym plastykom ufundował Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Szczęśliwymi zwycięzcami zostali: za najładniejszą kartę świąteczną Ewa Szulińska (Dom Pomocy Społecznej), za ozdobę choinkową Agnieszka Miller (Warsztaty Terapii Zajęciowej) i za stroik świąteczny Daniel Dominikowski (Zespół Szkół Specjalnych). Laureatom gratulowali, m.in., wicedyrektor CARITAS ks. Andrzej Mikucki i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Bożena Niewińska. Wyróżnione prace można było zobaczyć w sali zabaw, a na piętrze starannie zaaranżowaną całą wystawę.  
„Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nie miał go z kim dzielić” - przy tych słowach jednego z nastolatków łza zaszkliła mi się w oku, tym bardziej, że wśród uczniów ZSS są także wychowankowie Domu Dziecka...

Mirosław R. Derewońko          
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę