Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Mieczysław Bagiński z Łomży nieoficjalnym kandydatem PSL na wicewojewodę podlaskiego.

Mieczysław Bagiński z Łomży jest kandydatem PSL na wicewojewodę podlaskiego. Ciągle jest to jednak kandydatura nieoficjalna, bo żadne oficjalne pismo w tej sprawie do wojewody nie wpłynęło. Zgodnie z umową koalicyjną w województwie podlaskim wojewoda przypadł Platformie Obywatelskiej, wicewojewoda należeć będzie do ludowców. Prezydium podlaskiego PSL zdecydowało, że to właśnie Mieczysław Bagiński - byłyby najlepszym kandydatem na wicewojewodę. Bagiński ma 63 lata, był juz wicewojewodą i wojewodą łomżyńskim. Teraz pełni funkcję przewodniczącego sejmiku. Gdyby został wojewodą podlaskim oznaczałoby to nowe wybory przewodniczącego i ostatecznie może nawet zmiany w koalicji rządzącej w samorządzie województwa.

Poniedziałkowe decyzje i głosowania podczas przerwanych obrad sejmiku sugerują, że PSL grać może na zwłokę i negocjować i z potencjalnym koalicjantem - Platformą Obywatelską i obecnym - Prawem i Sprawiedliwością . Co prawda w poniedziałek na nieformalnym spotkaniu obu klubów radnych : PSL i PiS podły zapewnienia o lojalności. Niejasne jest jednak zamieszanie wokół sprawy obsadzania wolnego stanowiska wicemarszałka województwa. Dotychczasowy wicemarszałek Jan Kamiński został posłem. Na początku rekomendacje otrzymał nowy radny Ignacy Jasionowski, potem Mikołaj Janowski. W poniedziałek przed sesją PSL zażądał przesunięcia głosowania. Nie wiadomo więc jaki los spotka rekomendację udzieloną Bagińskiemu na wicewojewodę. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Jolanta Gadek do wojewody nie dotarło pismo z oficjalną propozycją Stronnictwa. Nieoficjalnie wiadomo, że rozmowy pomiędzy PO i PSL trwają.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę