Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Rail Baltica przez Grajewo

Ministerstwo Transportu zmieniło trasę planowanej inwestycji kolejowej Rail Baltica. Szybkie i nowoczesne pociągi z Warszawy na Litwę pojadą przez Grajewo. Powodem decyzji jest? sąsiedztwo słynnej już na całą Europę Doliny Rospudy. Ministerstwo Transportu i PKP wolą nie wchodzić w kolejny konflikt z ekologami, który na pewno trafiłby do Brukseli.

Rail Balica to linia kolejowa będąca, wraz z połączeniem drogowym Via Baltica, elementem transeuropejskiego korytarza transportowego, łącząca Warszawę, Kowno, Rygę, Tallinn i Helsinki.
Zgodnie z ostatnimi planami Rail Baltika przebiegać będzie przez Warszawę - Białystok - Ełk - Olecko - Suwałki i dalej do granicy państwa.
Zgodnie z zapowiedziami pierwszym etapie do 2013 roku Rail Baltica będzie zmodernizowana tak aby pociągi mogły jeździć z prędkością 160 km na godzinę. Budowę w 75 procentach ma pokryć Unia Europejska.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę