Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 marca 2023 napisz DONOS@

środa 5.12.2007

Odstaw kieliszek! - Gazeta Współczesna Nadchodzi dobry czas – Gazeta Współczesna Moja misja: Kosowo – Kurier Poranny

Odstaw kieliszek! - Gazeta Współczesna
Chaos w mózgu płodu, uszkodzenia ciała i upośledzenie umysłowe dziecka na całe życie - o ile się urodzi - oto skutki picia wódki przez matkę w ciąży – ostrzega Gazeta Współczesna.
Dziennik opisuje konferencję która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Łomży w ramach ogólnopolskiej akcji "Ciąża bez alkoholu".
O szkodliwości picia w ciąży mówiła m.in. dr nauk med. Maria Wilińska, od ponad dziesięciu lat kierująca oddziałem noworodkowym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży
- To bardzo szkodliwy stereotyp, że lampka czerwonego wina wzmacnia krwiobieg kobiet ciężarnych, czy wspomaga laktację. Stężenie alkoholu w krwi dziecka jest po kilkudziesięciu minutach takie samo, jak w krwi matki, a płodowy zespół alkoholowy jest nieuleczalny! – przytacza słowa dr Wilińskiej gazeta.
Z referatami wystąpili też terapeuci Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień: Katarzyna Frączak, Jadwiga i Paweł Kołakowscy. Wstrząsające fakty poznało tylko kilka pań, przybyłych na konferencję – zauważa Współczesna.

Nadchodzi dobry czas – Gazeta Współczesna
Gazeta Współczesna opisuje przygotowała Łomży do zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.  
- W tym roku na świąteczną dekorację Łomży przeznaczyliśmy 75 tysięcy złotych - mówi dziennikowi Jarosław Koszewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Na słupach wzdłuż głównych ulic pojawiły się już pierwsze dekoracje – zestawy oświetleniowe, których w sumie będzie 130. Ponadto ulicę Farną, ratusz i halę targową ozdobią rozbudowane kurtyny świetlne z życzeniami "Wesołych Świąt".
- Mamy też 40 diodowych kurtyn świetlnych, którymi udekorujemy głównie choinki - dodaje Koszewski.
Wczoraj na Starym Rynku stanęła blisko 20-metrowa choinka przywieziona z leśnictwa w Dzierzbi. Dziś zabłyśnie na niej ponad 2 tys. światełek. W tym roku mniejsze choinki staną też na pl. Niepodległości oraz na rondach Solidarności i Hanki Bielickiej. Tradycyjnie lampionami ozdobiony będzie też stary świerk na placu Kościuszki i podobny w Parku Ludowym – dodaje Współczesna.

Moja misja: Kosowo – Kurier Poranny
Najbardziej boję się pierwszego lotu samolotem - żartuje nadkomisarz Andrzej Głódź. Policjant jutro wylatuje do Kosowa, a Kurier Poranny opisuje jego pożegnanie z rodziną i pracą.
Najwięcej oporów przed wyjazdem miała moja żona Renata. Ale przekonałem ją, że to moje marzenie - opowiada Głódź. - Bo nad wyjazdem zastanawiałem się już od paru lat.
Z Podlasia do Kosowa pojedzie czterech mundurowych – podkreśla Poranny.-  Znajdą się w grupie 115 funkcjonariuszy z całego kraju. Spędzą tam sześć miesięcy.
To już czternasta polska zmiana. A wszystko w ramach Tymczasowej Misji Administracyjnej Organizacji Narodów Zjednoczonych.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę