Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Rodacy wracają, bezrobocie rośnie

W listopadzie po raz pierwszy w tym roku wzrosła liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w łomżyńskim urzędzie pracy. Zdaniem Mieczysław Bieńka dyrektora PUP w Łomży bezrobocie wzrosło przede wszystkim dlatego, że kończą się pieniądze na aktywne formy zwalczania bezrobocia, a poza tym jesienią kończy się wiele prac sezonowych zarówno w kraju jak i za granicą.

- Obserwujemy powroty ludzi głównie Niemiec i Irlandii. Rejestrują się także drogowcy i osoby, które pracowały przy kampanii ziemniaczanej w Pepeesie – mówi Bieniek.
W tej chwili w rejestrach łomżyńskiego urzędu pracy zarejestrowanych jest 4879 osób bezrobotnych. Choć to o 209 osób więcej niż było w październiku, to jak podkreśla Bieniek jest to około 1100 osób mniej niż było zarejestrowanych przed rokiem.
Stopa bezrobocia w Łomży wynosi teraz 13%, a w powiecie łomżyńskim 10,4%.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę