Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Żywno będzie zwalniał?

- Pracownicy zwalniani z urzędów wojewódzkich bez problemu znajdą zatrudnienie w innym miejscu – uważa nowy wojewoda podlaski Maciej Żywno. W rozmowie z dziennikarzem Polskiej Agencji Prasowej zapowiada przygotowanie urzędu do zbliżających się zmian kompetencyjnych. W efekcie pracę może stracić grubo ponad połowa obecnych pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Przygotowanie urzędu do poważnych zmian związanych z przekazywaniem kompetencji samorządom jest jednym z dwóch priorytetów (pierwszym jest przygotowanie raportu zamknięcia poprzednich dwóch lat) nowego wojewody podlaskiego. O tym jakie dokładnie będą to kompetencje rozstrzygnie zespół powołany w MSWiA.
Jak zauważa dziennikarz PAP może się to wiązać ze zwolnieniem sporej grupy osób z urzędu „według niektórych szacunków – nawet 2/3 stanu zatrudnienia...”
- Nie do końca jest tak, że ludzie zwalniani z urzędów wojewódzkich pozostaną bez pracy – odpowiada wojewoda Żywno. - Mieliśmy już do czynienia z podobnymi działaniami w 1998 roku, kiedy likwidowane były niektóre województwa i wówczas takie osoby spokojnie znalazły zatrudnienie w urzędach marszałkowskich. Tak będzie zapewne i w tym przypadku – mówi nowy wojewoda podlaski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę