Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

piątek 30.11.2007

Gazeta Współczesna - Za mandat służba "z buta" Gazeta Współczesna - Młodzi zbierają krew dla potrzebujących Kurier Poranny - Wojewoda: Nominacja trochę mnie przygniata Gazeta Wyborcza - Pat w Sejmiku. PSL rozdaje karty

Gazeta Współczesna - Za mandat służba "z buta"
Dziennik pyta czy były wojewoda Bohdan Paszkowski naciskał na komendanta wojewódzkiego policji, by ten anulował kierowcy wojewody wystawiony przez łomżyńską drogówkę mandat? Następnie opisuje historię z początku października, o której poinformował jeden z czytelników.
Mł. asp. Krzysztof Romanik zatrzymał  Bożejewie czarną skodę należącą do urzędu wojewódzkiego. Jechała na tyle szybko, że jej kierowca "zarobił" na 200-złotowy mandat i sześć punktów karnych. Jak relacjonuje czytelnik nie ugiął się służbowym legitymacjom kierowcy i jego zapewnieniom o znajomościach "na górze", a efekt tego miał odczuć już następnego dnia. Podobno wówczas do komendy w Łomży zadzwonił komendant wojewódzki policji i zażądał anulowania mandatu, a także... ukarania policjanta. Wobec uwagi z Łomzy, że zgodnie z prawem mandat może anulować tylko sąd. Wymiana poglądów obu szefów zaowocowała tygodniowym pełnieniem służby "z buta" przez aspiranta Romanika na ulicach Łomży. Żeby pojął, iż samochody są po to, by nimi szybko jeździć, a chodzić można wolno – pisze Współczesna.
Policjanci w Łomzy i Białymstoku potwierdzają, że faktycznie kierowca wicewojewody Jarosława Schabieńskiego został ukarany mandatem i 6 punktami karnymi, ale zaprzeczają jakoby na policjanta który go wystawił spadły jakieś szykany. Także on sam na łamach Współczesnej mówi, że nie słyszał o żadnych naciskach ze strony przełożonych z Białegostoku.

Gazeta Współczesna - Młodzi zbierają krew dla potrzebujących
Prawie 70 chętnych zgłosiło się do oddania krwi podczas specjalnej akcji zorganizowanej przez uczniów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Tak duże zainteresowanie zaskoczyło organizatorów – podaje Współczesna podkreślając, że ostatecznie pobrano krew od 60 osób.
Gazeta przypomina, że w ZSTiO zbiórki krwi przeprowadzane są 2 razy w roku: jesienią i wiosną, i że mają one długą tradycję przekraczającą 10 lat. Wszystko zaczęło się od Franciszka Rogowskiego, który dziś ma odznakę III stopnia za zasługi dla krwiodawstwa, a który dawniej prowadził szkolne koło PCK i honorowe dawstwo krwi. Ideę przedsięwzięcia popiera dyrektor.

Kurier Poranny - Wojewoda: Nominacja trochę mnie przygniata
Dziennikarz Kuriera Porannego rozmawia z nowym wojewodą podlaskim Maciejem Żywno. Czy ta nominacja to dla Pana niespodzianka?
Maciej Żywno, wojewoda podlaski odpowiada: Szczerze mówiąc, to tak. Nie spodziewałem się takiego zaszczytu. Zresztą ta funkcja to nie tylko zaszczyt, ale i masa obowiązków. Jeszcze to do mnie do końca nie dotarło i może trochę mnie przygniata, ale myślę, że dam radę.
Maciej Żywno przekonuje, że jest przygotowany do pełnienia tej funkcji, bo był sekretarzem Białegostoku, a wcześniej pracował w magistracie jako pełnomocnik prezydenta do spraw organizacji pozarządowych i prowadził biuro prezydenta Białegostoku.
Zapowiada, że na początek urzędowania jako wojewoda zapozna się ze stanem rzeczy, a później zacznie administrowanie.

Gazeta Wyborcza - Pat w Sejmiku. PSL rozdaje karty
Gazeta Wyborcza alarmuje, że stan tymczasowości jaki wytworzył się w sejmiku województwa podlaskiego zaczyna zagrażać interesom Białegostoku i województwa. Od wyborów parlamentarnych minął ponad miesiąc, lecz ich zwycięzcy nie potrafią się dogadać na szczeblu wojewódzkim. Dzieje się tak głównie z winy PSL – podkreśla Wyborcza.
Dziennik opisuję historię nadziei na zmianę koalicji rządzącej w województwie PiS – PSL po wygraniu wyborów parlamentarnych przez PO, „bo ludowcy, którzy w maju odstąpili od sojuszu z Platformą dla stanowisk w zarządzie województwa, przejdą teraz na stronę zwycięzcy”.
Podlascy politycy PSL niby są do tego chętni, ale najpierw czekali na podpisanie koalicji krajowej. Teraz zwlekają i kluczą, chcą wyciągnąć jak najwięcej korzyści w regionie. Szef klubu radnych PO w sejmiku Jarosław Dworzański przyznaje, że rozmowy z politykami PSL utknęły w martwym punkcie. W poniedziałek ma się odbyć kolejna sesja, ale nikt nie spodziewa się, że przyniesie przełom.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę