Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Apel i podpisy w obronie oddziału zakaźnego trafiły do marszałka

Protest z podpisami około dwóch tysięcy osób sprzeciwiających się likwidacji oddziału zakaźnego łomżyńskiego szpitala złożono dziś na ręce marszałka i wicemarszałka województwa podlaskiego. Z apelem łomżan do Białegostoku pojechały dwie lekarki oddziału zakaźnego i poseł Lech Kołakowski. - To jest mój obowiązek. Jestem w tej chwili jedynym parlamentarzystom, który może bronić przed takimi ze wszech miar szkodliwymi działaniami mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej – podkreślał Kołakowski.

Listy z podpisami trafiły do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Organem założycielskim szpitala w Łomży jest bowiem samorząd województwa podlaskiego. Ostateczną decyzję w sprawie szpitala podejmą radni sejmiku województwa podlaskiego. Póki co taki zamiar likwidacji mają marszałkowie województwa.
- Decyzja o likwidacji oddziału zakaźnego szpitala jest zbyt pochopna i krzywdząca społeczeństwo Ziemi Łomżyńskiej – mówił poseł Kołakowski.
Parlamentarzysta podkreśla, że można było zebrać znacznie więcej podpisów, ale i te dwa tysiące wystarczy, aby uzmysłowić władzom województwa, że należy poszukać jakiegoś innego rozwiązania.
- Problem został zasygnalizowany, teraz ruch jest po stronie Urzędu Marszałkowskiego – dodawał poseł.      

Przeciwne likwidacji oddziału zakaźnego łomżyńskiego szpitala są także samorządy łomżyńskie. Wczoraj rada miasta i rada powiatu przyjęły stanowiska w których apelują do dyrekcji szpitala i władz województwa o szukanie innych oszczędności.

Oddział ma być zlikwidowany w ramach restrukturyzacji szpitala. Strata oddziału w tym roku sięga blisko 800 tys. zł. Zgodnie z planem pacjenci z łomżyńskiego zakaźniaka w mieliby trafiać na leczenie do szpitala w Białymstoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę