Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Był sekretarzem miasta, będzie wojewodą podlaskim.

Znamy już nazwisko wojewody podlaskiego. W drodze do Warszawy po odbiór nominacji jedzie Maciej Żywno z Platformy Obywatelskiej. Wcześniej podawaliśmy, że jest on najpewniejszym kandydatem na to stanowisko. Kończy to ostatecznie spór pomiędzy koalicjantami o to kto powinien objąć stanowisko wojewody podlaskiego: PO czy PSL. O Macieju Żywno jako wojewodzie podlaskim ciągle jeszcze możemy mówić w kategoriach informacja nieoficjalna. Oficjalnie Centrum Informacyjne Rządu potwierdziło, że dziś o 18-tej premier wręczy 16-tu osobom nominacje na wojewodów. Lista z konkretnymi nazwiskami ma być opublikowana za kilka godzin - prawdopodobnie około 16-tej.

Nasz informator w MSWiA potwierdził nam jednak nieoficjalnie, że w przypadku Podlaskiego chodzi o osobę właśnie Macieja Żywno. Nieoficjalnie wiemy, że Żywno był jednym z 3 kandydatów. Jedynie on został poproszony we wtorek na tzw. rozmowę kompetencyjną do MSWiA. Czekać go miała kolejna rozmowa, ale niespodziewanie dziś rano otrzymał zaproszenie na wręczenie nominacji. Choć ciągle trwają ostatnie czynności sprawdzające kandydatów. Żywno ma 31 lat, zonę i dziecko. Za sobą studia pedagogiczne i z zarządzania organizacjami pozarządowymi. Przez 6 lat kierował Miejskim Ośrodkiem Animacji i Kultury w Wasilkowie, pod Białymstokiem. Potem został pełnomocnikiem prezydenta ds. organizacji pozarządowych. Gdy prezydentem Białegostoku został Tadeusz Truskolaski, Żywno został sekretarzem miasta. Od roku 2004 jest członkiem Platformy Obywatelskiej.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę