Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Radni przeciw podwyżce

Radni Łomży odrzucili projekt uchwały w sprawie wzrostu cen wody i ścieków. Przeciwko przyjęciu nowych stawek głosowało dziewięciu radnych, dwóch była za, a reszta wstrzymała się od głosu. MPWiK, a także prezydent Łomży, chcieli, by od stycznia woda zdrożała o 12 groszy, a ścieki o 11 gr.. Projekt uchwały przewidywał także 400% wzrost tzw. opłata abonamentowej (za licznik) z 1,22 zł na 5,35 zł.

Radni, którzy głosowali przeciwko przyjęciu uchwały podnosili, że wzrost cen jest zbyt duży. Okazuje się jednak, że obrona łomżan przez radnych przed podwyżkami najprawdopodobniej będzie nieskuteczna. Teraz uchwała odrzucająca nowe stawki opłat trafi do służb wojewody, które ją sprawdzą.
- Jeśli okaże się, że wyliczenia MPWiK i prezydenta ustalające nowe ceny były poprawne i tak wejdą one w życie – tłumaczy zasady wprowadzania tego typu opłat radny Janusz Nowakowski. - Formalnie radni muszą taryfy zatwierdzić, i faktycznie na tym kończy się ich rola, bo nie mogą wprowadzać żadnych zmian do proponowanych taryf, jeśli opierają się one na prawdziwych wyliczeniach spółki - dodaje.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę