Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prof. Adam Dobroński nie jest już prezesem podlaskiego PSL

Poseł Jan Kamiński z Suwałk od dziś kieruje Polskim Stronnictwem Ludowym w województwie podlaskim. Z funkcji prezesa zrezygnował znany działacz i historyk prof. Adam Dobroński. Decyzja prof. Dobrońskiego przyjęta została przez zarząd wojewódzki PSL bez entuzjazmu. Wiele osób wstrzymało się w głosowaniu nad przyjęciem rezygnacji. Prof. Adam Dobroński tłumaczył, że do rezygnacji przymierzał się od dawna, powstrzymywały go jedynie wybory do sejmiku i później do parlamentu. Zaprzeczył, że powodem są ujawnione przez niego samego kontakty ze służbami bezpieczeństwa PRL.

Wiceprezes PSL Witold Perka dziękował Dobrońskiemu za to iż obronił podlaskie Stronnictwo przed rozbiciem. Na początku roku do PSL Piast odszedł zabierając część działaczy Krzysztof Tołwiński. O stanowisko szefa ludowców w podlaskiem walczyli dziś Jan Kamiński i Mikołaj Janowski - członek zarządu województwa podlaskiego. W tym pojedynku 21 do 15 zwyciężył poseł Kamiński. Nowy prezes podlaskich ludowców poseł Jan Kamiński w jednym zdaniu mówił o kontynuacji polityki Dobrońskiego i jedynie o "ruchach kosmetycznych". W drugim- zapowiedział: PSL interesuje większa liczba osób w sejmiku województwa i parlamencie. To plany na przyszłość. A juz teraz Kamiński zapowiedział walkę o stanowisko wojewody w Podlaskiem dla PSL-u.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę