Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Dzielą się tym co jest najcenniejsze...

Ponad 5 tysięcy jednostek krwi oddali w tym roku honorowi dawcy krwi z Łomży i regionu. Koniec listopada to tradycyjny czas, w którym wyrażamy szacunek krwiodawcom za ich humanitarny czyn, który pomaga ratować życie innych ludzi - mówiła Danuta Pieńkowska prezes PCK w Łomży podczas Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.


Łomżyńscy krwiodawcy świętowali w piątek wieczorem.  Podczas uroczystości w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży blisko 40 osób zostało odznaczonych odznaczeniami czerwonokrzyskimi. W tej grupie byli także prezydent Łomży Jerzy Brzeziński (nieobecny) i starosta łomżyński Krzysztof Kozicki, którzy otrzymali Odznakę Honorową PCK trzeciego stopnia. Taką sama odznaką PCK odznaczyło także dwie łomżyńskie szkoły, które najbardziej angażują się w krwiodawstwo. Orderami odznaczono sztandary Szkoły Policealnej Ochrony Zdrowia i Zespołu Szkół Mechanicznych.
- Z ponad 2 tysięcy czynnych krwiodawców ponad 50 % to ludzie młodzi, którzy coraz częściej i chętniej angażują się w akcję krwiodawstwa – mówiła Danuta Pieńkowska   
Prezes podkreślała, że krew płynąca w naszych żyłach jest najlepszym lekarstwem, którego mimo postępu w nauce nie udaje nam się podrobić. Dlatego tak ważne jest to aby dzielić się nią z innymi.
- Krew jest źródłem życia i możemy się nią dzielić – podkreślała  prezes PCK w Łomży.

Podczas uroczystości dwunastu honorowych dawców krwi miało także otrzymać wysokie odznaczenia państwowe. Niestety ze względu na nieprzybycie na uroczystości wojewody podlaskiego (tłumaczono to nagłą chorobą) wręczenie odznaczeń ma się odbyć w terminie późniejszym.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę