Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Władze bezradne wobec nienażartych bobrów

Główne zdjęcie
"nienażarty" bóbr na Grobli Jednaczewskiej

Niezwykle aktywna i prawdopodobnie liczna populacja bobrów zamieszkuje Łomżyczkę, Strugę Lepacką i rowy odwadniające przy Grobli Jednaczewskiej. Jak informuje biuro prasowe ratusza zwierzętom nie przeszkadza pobliska budowa, huk kafarów i pokrzykiwania robotników. Bobry w najlepsze odbudowują kolejne, rozbierane przez pracowników MPGKiM tamy, powodując spiętrzanie wody i potencjalne zagrożenie zalania pobliskich terenów działkowych. - Z utworzonych żeremi, jak z baz wypadowych, uderzają nocą na pobliskie, dorodne wierzby, przerzynając je w trybie iście ekspresowym – podano na oficjalnej stronie miasta dodając, że kolejne przegryzione drzewa grożą powaleniem, a władze miasta są, jak na razie bezradne, bo bóbr przecież to zwierzę pod ścisłą ochroną.

drzewa na Grobli Jednaczewskiej
drzewa na Grobli Jednaczewskiej

- Pytanie co zrobią nad aktywne, nienażarte bobry jeśli zabraknie im pobliskiego materiału drzewnego, prawdopodobnie przeniosą się nieco dalej, gdzie rozpoczną smakowitą konsumpcję nasadzonych przed laty, dorodnych lip – zastanawia się autor komunikatu. Choć w większości przeszyty jest on (tekst) grozą, na koniec pojawia się jednak optymistyczna nuta. „I w tym miejscu, pewnie przydał by się apel do mieszkańców zurbanizowanej i pełnej snującego się smogu, Europy – przybywajcie do Nas, do Łomży, gdzie świat przyrody przenika się ze światem ludzkim, jak w mało którym mieście, gdzie bobry paradują po głównych ulicach i zamieszkują skarpy wylotowych arterii miejskich. To jest To, czyli powrót człowieka do natury.”

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę