niedziela, 26 stycznia 2020 napisz DONOS@

Władze bezradne wobec nienażartych bobrów

Niezwykle aktywna i prawdopodobnie liczna populacja bobrów zamieszkuje Łomżyczkę, Strugę Lepacką i rowy odwadniające przy Grobli Jednaczewskiej. Jak informuje biuro prasowe ratusza zwierzętom nie przeszkadza pobliska budowa, huk kafarów i pokrzykiwania robotników. Bobry w najlepsze odbudowują kolejne, rozbierane przez pracowników MPGKiM tamy, powodując spiętrzanie wody i potencjalne zagrożenie zalania pobliskich terenów działkowych. - Z utworzonych żeremi, jak z baz wypadowych, uderzają nocą na pobliskie, dorodne wierzby, przerzynając je w trybie iście ekspresowym – podano na oficjalnej stronie miasta dodając, że kolejne przegryzione drzewa grożą powaleniem, a władze miasta są, jak na razie bezradne, bo bóbr przecież to zwierzę pod ścisłą ochroną.

"nienażarty" bóbr na Grobli Jednaczewskiej
"nienażarty" bóbr na Grobli Jednaczewskiej
drzewa na Grobli Jednaczewskiej
drzewa na Grobli Jednaczewskiej

- Pytanie co zrobią nad aktywne, nienażarte bobry jeśli zabraknie im pobliskiego materiału drzewnego, prawdopodobnie przeniosą się nieco dalej, gdzie rozpoczną smakowitą konsumpcję nasadzonych przed laty, dorodnych lip – zastanawia się autor komunikatu. Choć w większości przeszyty jest on (tekst) grozą, na koniec pojawia się jednak optymistyczna nuta. „I w tym miejscu, pewnie przydał by się apel do mieszkańców zurbanizowanej i pełnej snującego się smogu, Europy – przybywajcie do Nas, do Łomży, gdzie świat przyrody przenika się ze światem ludzkim, jak w mało którym mieście, gdzie bobry paradują po głównych ulicach i zamieszkują skarpy wylotowych arterii miejskich. To jest To, czyli powrót człowieka do natury.”
200114015929.gif

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę