Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

piątek 23.11.2007

Gazeta Współczesna - Przeprawa na poduszkach Gazeta Współczesna - Zaskoczeni na dworcu Gazeta Współczesna - Czarny koń na wojewodę Gazeta Wyborcza - Na łomżyńskim rynku nie stanie szklana piramida

Gazeta Współczesna - Przeprawa na poduszkach
Na najbliższą dekadę nowy most na Narwi w Łomży jest bezpieczny – informuje Współczesna. Dziennika opisuje trwające przez ostatnie dwa tygodnie prostowanie mostu. Choć most ma niespełna 10 lat prostowano go już po raz drugi.
Podpory oparto na specjalnych metalowych elementach, które dźwignęły konstrukcję. W kąt nachylenia wtłoczono "poduszki" cementowe, które przywróciły budowli właściwy poziom – opisuje proces prostowania mostu gazeta.
Most osiada, bo dno Narwi jest niestabilne i to w całej dolinie. Trwałe zabezpieczenie konstrukcji kosztowałoby ok. 8 mln zł. Prostowanie metodą wsporników i cementu - nieco ponad 200 tys. zł.
- Przewidujemy, że w tej chwili na około 10 -12 lat powinniśmy mieć spokój - szacuje Andrzej Karwowski z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Gazeta Współczesna - Zaskoczeni na dworcu
Pasażerowie w Łomży, Kolnie i Grajewie odkryli wczoraj rano ze zdziwieniem, że żaden z autobusów łomżyńskiego PKS nie wyjechał w trasę – pisze gazeta. Trwający do wieczora strajk był jednak zaskoczeniem także dla znacznej części załogi firmy, którzy nierzadko dowiadywali się o nim z radia i telewizji.
- Nie wiedzieliśmy o strajku - mówił rano Współczesnej Roman Kazimirski, jeden z pracowników. - Chcemy pracować, ale nie chcą nas wpuścić. Nazywają nas wywrotowcami!
Załogo firmy podzieliła się na zwolenników starego – odwołanego dzień wcześniej zarządcy i nowego, który wczoraj miał miał zacząć pracę na jego miejscu.
Po jednej stronie pilnie strzeżonej bramy stanęli ci, którzy strajkowali w obronie odwołanego z funkcji zarządcy PPKS w Łomży Adama Wykowskiego, a po drugiej stronie stanęło 35 pracowników, w tym ok. 20 kierowców popierających nowego zarządcę, Wojciecha Zalewskiego. Wieczorem strajk się zakończył. Ostatecznie ustalono, że Adam Wykowski wróci na stanowisko, obiecano też strajkujacym, że nie poniosą odpowiedzialności za akcję strajkową. Adam Wykowski nie będzie zaś wyciągał żadnych konsekwencji wobec tych, którzy go nie poparli. Wojciech Zalewski po 25 latach zrezygnował z pracy w PKS-ie.

Gazeta Współczesna - Czarny koń na wojewodę
Zaledwie 31 letni Maciej Żywno – zdaniem gazety Współczesnej będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na nowego wojewodę podlaskiego. To sekretarz miasta w Białymstoku, który choć młody, to jak zauważa gazeta ma dość długi – 10 lat - staż na stanowiskach kierowniczych w urzędach. To oczywiście informacja nieoficjalna, bo działacze powtarzają „nie będziemy ujawniać żadnych kandydatów”. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że nazwiska kandydatów już zostały przedstawione rządowi Donalda Tuska. Lada dzień premier ma też podjąć decyzje odnośnie obsadzenia stanowisk wojewodów w całym kraju informuje dziennik.
Sam Maciej Żywno na łamach Współczesnej nie zaprzecza doniesieniom, ale też ich nie potwierdza.
Dziennik informuje, także o kolejnych kandydatach PO do tego urzędu - Mirosławie Lechu, wójcie Korycina, oraz Andrzeju Kurpiewskim byłym dyrektorze generalnym urzędu marszałkowskiego, a od niedawna dyrektorem Departamentu Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Gazeta Wyborcza - Na łomżyńskim rynku nie stanie szklana piramida
Szklana piramida nie stanie na zabytkowym łomżyńskim rynku – informuje czytelników Wyborcza.. Gazeta podkreśla, że pomysł nie spodobał się konserwatorom zabytków i zaopiniowali go negatywnie.
 - Taki budynek nie powinien stanąć na starym rynku. Ta część miasta wpisana jest do rejestru zabytków, a dodatkowo nie została jeszcze do końca zbadana - wyjaśnia Ewa Tomaszewska, starszy inspektor ochrony zbytków. - Taki obiekt przesłaniałby zabytkową halę i ratusz. Poza tym szklane piramidy może są nowoczesne, ale stają się już niemodne.
Jak podkreśla Gazeta łomżyński magistrat, choć wysłał projekt do konserwatora zabytków, to nie podpisuje się pod nim. Twierdzi, że to była tylko luźna koncepcja.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę