Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pieniądze dla łomżyńskiego szpitala

Ponad milion złotych dostał z budżetu województwa podlaskiego szpital wojewódzki w Łomży. Jak mówi dyrektor placówki, Marian Jaszewski, zarząd województwa przekazał pieniądze na niezbędne inwestycje. Za 450 tysięcy szpital kupi m.in. aparat USG, lampy do tomografu komputerowego i sprzęt na oddział noworodkowy. 600 tysięcy ma być przeznaczone na sfinansowanie wymiany okien w szpitalu.

Gdyby szpital musiał wydać te pieniądze z własnego budżetu mógłby mieć problem z płatnością części faktur za leki. Szpital jest w trudnej sytuacji finansowej m.in. po trwającym kilka miesięcy strajku lekarzy - w tym czasie strata placówki wzrosła o kilka milionów złotych. Żeby nie powiększać zadłużenia dyrektor zdecydował o zamknięciu oddziału zakaźnego z pododdziałem chorób zakaźnych dziecięcych. Wg niego oddział przez 9 miesięcy tego roku przyniósł ponad 700 tysięcy złotych strat.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę