Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Huragany nad regionem

09.07.04 w godz. 15.30 – 17.00 nad województwem podlaskim przeszła burza z silnymi podmuchami wiatru, ulewami i wyładowaniami atmosferycznymi, która spowodowała duże zniszczenia w pow. zambrowskim, wysoko - mazowieckiem, białostockim, hajnowskim. Częściowo zablokowana była przez powalone drzewa droga krajowa nr 8 w m. Szumowo, Jeżewo, gdzie ruch odbywał się wahadłowo.

W Białymstoku przez dwie godziny z powodu awarii prądu nie działała oczyszczalnia ścieków i groziło to awaryjnym spuszczeniem ścieków. Najgorsza sytuacja panuje w pow. hajnowskim (w m. Jelonka gm. Dubicze Cerkiewne- zniszczenia sięgają 50 %,) oraz w Kleszczelach, gdzie trąba powietrzna zerwała 100 dachów, zniszczyła 10 ha lasu i powaliła kilkadziesiąt drzew. Od pioruna powstało pięć pożarów, m. in. w fabryce „Furnel” w Hajnówce zapaliły się dwa pojemniki o wysok. 20 m z trocinami oraz dach. W dostawie energii są dość znaczne straty, gdzie zostało uszkodzonych 17 linii energetycznych oraz 795 stacji transformatorowych w okolicach Łomży, Wysokiego Mazowieckiego, Łap i Białegostoku.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę