Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Pożegnanie księdza Mikołajczyka

Główne zdjęcie
trumna z ks. Zdzisławem Mikołajczykiem na tle myszynieckiego kościoła

Tysiące mieszkańców Kurpi pożegnało księdza prałata Zdzisława Mikołajczyka. Pogrzeb byłego wieloletniego proboszcza i dziekana myszynieckiego odbył się w niedzielę w Kolegiacie Myszynieckiej. Mszy świętej żałobnej przewodniczył pasterz łomżyński ks. Bp Stanisław Stefanek.

Zdzisław Mikołajczyk urodził się 30 grudnia 1928 roku we wsi Byzie parafia Kuczyn. W 1955 roku z rak biskupa łomżyńskiego Czesława Falkowskiego przyjął święcenia kapłańskie. Pracę duszpasterską rozpoczynał jako wikariusz w Wiźnie, po czym pracował m.in. w Grajewie, Czyżewie i Kadzidle. Ostatnią parafią, w której był wikariuszem i pierwszą w której objął funkcję proboszcza był Troszyn. Tu pod kierownictwem ks. Mikołajczyka zbudowano kamienny – z kamienia polnego - kościół. W 1975 roku jako proboszcz objął parafię w Myszyńcu. Przez blisko 30 lat pracy duszpasterskiej w Myszyńcu zbudował kościoły w Krysiakach, Dąbrowach i Wykrocie.
Zasłynął jako gorliwy ksiądz, pielęgnujący tradycje kurpiowskiej ziemi. W 2004 roku przeszedł na emeryturę, ale z Myszyńcem i Kurpiami się nie rozstał. Zmarł 11 listopada.
Wczoraj ciało śp. ks Zdzisława Mikołajczyka pochowano w grobie kapłańskim na cmentarzu w Myszyńcu. W ostatniej drodze towarzyszyli mu licznie zebrani kapłani diecezji łomżyńskiej i nieprzebrane rzesze wiernych – mieszkańców Kurpi.  

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę