Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Pracownicy oddziału zakaźnego proszą o wsparcie

Oddział zakaźny z pododdziałem dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będzie zlikwidowanyy. W specjalnym apelu przesłanym do naszej redakcji apelują do mieszkańców o pomoc i wsparcie.

Oto treść tego listu:

Drodzy Mieszkańcy Ziemi Łomżyńskiej.
Chcemy poinformować Was, że oddział zakaźny z pododdziałem dziecięcym ulega likwidacji i będzie zamknięty. My, pracownicy szpitala uważamy, że te oddziały są niezbędne w naszym mieście. Działalność naszego szpitala obejmuje teren: Wysokiego-Mazowiecka, Ciechanowca, Kolna i Zambrowa. Bardzo często są to mieszkańcy odległych wsi. Nie chcemy, aby nasi chorzy zmuszeni byli jeździć do Białegostoku gdyż wiąże się to z kosztami oraz niedogodnością dla pacjenta i jego rodziny.
Zdajemy sobie wszyscy sprawę, jak bardzo dla chorego liczy się kontakt z rodziną, co niejednokrotnie rzutuje na rezultat kuracji. Podczas leczenia pacjentów w Białymstoku nie będzie możliwa całodobowa opieka rodzinna (często rotacyjna: brat-siostra, ojciec-matka).
Również daleki transport chorego może okazać się bardzo niebezpieczny a często zagrażać życiu. Np. wyobraźmy sobie ciężko chore dziecko (sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, itp) które musi długo przebywać w szpitalu. Ze względu na odległość opieka rodzinna i kontakt będzie ograniczony.
Wiele razy zapewnialiście nas o satysfakcji z pobytu w naszych oddziałach. Myślimy, że z Waszą pomocą przekonamy odpowiednie władze co do sensu istnienia wyżej wymienionych oddziałów. Musimy wspólnie udowodnić, że najważniejsze jest dobro chorego a nie źle wycenione usługi.
Nie chcemy, aby nasz szpital został sprzedany za „judaszowych 30 srebrników” zwłaszcza, że 3 lata temu dokonano kosztownego remontu, dzięki któremu pobyt chorych jest bardzo komfortowy.
Nadmieniamy, że szpital zakaźny istnieje „od zawsze” i zawsze służył chorym. Zlikwidować szpital jest bardzo łatwo, ale odtworzyć - praktycznie niemożliwe.
Nie pozwólmy jednostkom zadecydować o zamknięciu następnego zakładu pracy. Starajmy się rozwijać naszą Łomżę a nie degradować!

Pracownicy oddziału zakaźnego i pododdziału dziecięcego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę