Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Śmierć czeka na drodze

196 osób zginęło od stycznia do końca października na drogach województwa podlaskiego. Z danych policji wynika, że w tym czasie doszło tu do aż 961 wypadków w których, poza ofiarami śmiertelnymi, rannych zostało 1211 osób. W ciągu 10 miesięcy tego roku policjanci zatrzymali na drogach województwa 5181 nietrzeźwych kierowców.

Jak podkreśla podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku najczęstszą przyczyną wypadków drogowych była nadmierna, lub niedostosowana do panujących na drodze warunków, prędkość. To przyczyna niemal co trzeciego wypadku. Co piąty wypadek wydarzył się, bo kierowcy nie ustąpili pierwszeństwo przejazdu. Kolejnymi przyczynami są nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania, wymijania lub omijania, i nieustąpienie pierwszeństwa pieszym.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę