Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek zaprzecza jakoby był współpracownikiem SB

Biskup Stanisław Stefanek zaprzeczył "wszelkim insynuacjom o rzekomych kontaktach ze służbą bezpieczeństwa" - poinformował rzecznik Kurii Diecezjalnej w Łomży ks.Jarosław Hrynaszkiewicz. Metodę "stawiania twierdzeń tam, gdzie są jedynie znaki zapytania i przedstawianie dziennikarskich domysłów jako faktów" biskup Stefanek uznał za niedopuszczalną, a takimi sposobami posłużył się, według niego, dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego" - przekazał rzecznik. Sam biskup łomżyński odniesie się do publikacji, w których jak mówi został oskarżony, podczas jutrzejszej audycji w Diecezjalnym Radiu "Nadzieja" po godz.17.00.

"W kościołach w najbliższą niedzielę odczytane zostanie także słowo biskupa łomżyńskiego do diecezjan poświęcone temu tematowi, zaś z redaktorami odpowiedzialnymi za tę publikację rozmawiać będzie upoważniona do tego przez biskupa Stefanka, kancelaria adwokacka" - poinformował ksiądz Hrynaszkiewicz. Artykuł o domniemanej współpracy ordynariusza diecezji łomżyńskiej podczas jego pobytu w Poznaniu pojawił się w "Głosie Wielkopolskim" 12 listopada, a następnie na jego podstawie własne publikacje zamieściły "Gazeta Wyborcza" i "Współczesna".
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę