środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Koszykarze z Łomży pokonali Białystok

Po zaciętym meczu UKS „Technik” Łomża wygrał 52 do 42 z zespołem Klimart Jarema Białystok. Trzecioligowy mecz koszyków mężczyzn rozgrywany był w sali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Koszykarze „Technika” zdecydowanie wygrali pierwszą i czwartą kwartę. Najwięcej punktów dla łomżan zdobyli Tomasz Górny i Jarosław Mielnicki.

Łomżanie bardzo dobrze wystartowali. W pierwszej kwarcie białostoczanie zdołali tylko dwa razy trafić do kosza zdobywając 4 punkty. Koszykarze „Technika” w tym samym czasie zdobyli 11 punktów. W tej części gry na słowa uznania zasłużyli Tomasz Górny i Piotr Ksepka. Pierwszy z nich zdobył pięć punktów, drugi cztery.
W drugiej kwarcie do ataku ruszyli goście, który zdołali odrobić straty. Ta część gry zakończyła się zaledwie dwupunktowym prowadzeniem łomżan 21 : 19. Pod koniec kwarty piłka zaczęła „wchodzić” Jarosławowi Mielnikowi („Technik”), który zdobył swoje pierwsze cztery punkty.
W trzeciej kwarcie obie drużyny zdobyły po 12 punktów i na jej zakończenie na tablicy widniał wynik 33 do 31.
Najbardziej nerwowa i zarazem widowiskowa była kwarta czwarta. Wydawało się, że łomżanom chyba zaczyna brakować sił... zarówno w ataku jak i obronie. Zawodnicy z Białegostoku szybko doprowadzili do remisu, a nawet uzyskali jednopunktowe prowadzenie. Przy stanie 38 do 39 coś się jednak stało... Dwa razy od rząd łomżanom – najpierw Danielowi Sobczakowi, później Mielnickiemu – weszły piłki za trzy punkty, co pozwoliło szybko odskoczyć zawodnikom z Białegostoku i ponownie „złapać wiatr w żagle”. Końcówka spotkania należała już do łomżan.  Goście zdobyli jeszcze tylko trzy punkty, a łomżanie osiem. Tym samym spotkanie zakończyło się  zwycięstwem koszykarzy UKS „Technik” Łomża 52 do 42.