Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńscy diabetycy maszerowali po zdrowie

Około 80 osób – łomżyńskich diabetyków – wzięło udział w pikiecie i marszu wokół starego Rynku w Łomży. Chorzy na cukrzycę w ten sposób domagali się opracowania lokalnej polityki zdrowotnej mającej na celu intensyfikację działań zmierzających do zapobiegania, a także leczenia i opieki nad pacjentami z cukrzycą. Dziś przypada Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony w kolejną rocznicę odkrycia insuliny.

- Chorzy na cukrzycę powinni co najmniej pół godziny dziennie spędzić na świeżym powietrzu – dziś ten czas poświęcamy aby uświadomić społeczeństwo Łomży, że cukrzyce można leczyć i można jej zapobiegać – mówiła Teresa Gołębiewska prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Łomży.  
Łomżyńscy cukrzycy przekazali do ratusza petycję w której domagali się  opracowania lokalnej polityki zdrowotnej do walki z cukrzycą aby ulżyć cukrzykom i ich rodziną a także ograniczyć spodziewany ogromny wzrost zachorowań na cukrzycę.
- Prognozy ogólnoświatowe przewidują, że w ciągu następnych dziesięcioleci nawet 25-krotnie zwiększy się liczba osób zapadających na cukrzycę. Z pewnością problem ten nie ominie Ziemi Łomżyńskiej - podkreślała Teresa Gołębiewska.  
Tymczasem jak przekonują lekarze cukrzyce nie tylko można leczyć, ale także jej zapobiegać choćby przez profilaktyczne badania poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu i trójglicerydów.  
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę