Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

8 procent dzieci z małych miast naszego regionu ma nadwagę

Są już wyniki badań jednego z największych programów profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych w Europie Projektu 400 miast. Województwo podlaskie wypada w nich nie najgorzej. Z prawie 1600 uczniów klas piątych z małych miejscowości naszego regionu około 130 ma nadwagę, a 70 - otyłość. Do tego około 200 uczniów miało podwyższone ciśnienie. Inaczej było z rodzicami tych dzieci. Z półtora tysiąca osób prawie 700 miało za wysokie ciśnienie, a około 150 - nieprawidłowy poziom cukru we krwi. Dlatego zaproponowano im zajęcia edukacyjne.

Polski Projekt 400 Miast kierowany jest do mieszkańców małych gmin miejskich oraz miejsko-wiejskich – liczących do ośmiu tysięcy mieszkańców – w dwunastu województwach w Polsce. W tym roku w województwie podlaskim badania odbyły się w 11 miejscowościach, m.in. w Brańsku i Choroszczy.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę