Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Salmonella była w przedszkolnej kuchni?

Źródłem zakażenia salmonellą w łomżyńskim przedszkolu Mały Artysta była najprawdopodobniej osoba pracująca w kuchni będąca nieświadomym nosicielem - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanepidu w Białymstoku. Rzecznik prasowy stacji Andrzej Jarosz przekazał Radiu Nadzieja, że wczoraj – 12 listopada – wyhodowano pałeczki salmonelli na próbach pobranych z przedszkola.


Pałeczki salmonelli wyhodowano na próbie pasty jajecznej którą jadły dzieci a także na próbach pobranych od jednej osoby pracującej w przedszkolnej kuchni i dwóch osób pomocy kuchennych.
Byli to nosiciele bezobjawowi, czyli istnieje duże prawdopodobieństwo, że źródłem zakażenia była osoba pracująca w kuchni -  mówił  Andrzej Jarosz.

W tej chwili w łomżyńskim szpitalu zakaźnym leczonych  jest jeszcze 6 osób z 12, u których stwierdzono objawy zakażenia.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę