Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Prawie 900 podlaskich rolników złożyło wnioski, w kolejce oczekuje około 700

Limit 120 procent listopadowych dopłat dla podlaskich rolników został przekroczony. Na Podlasiu do podziału jest ponad 100 milionów złotych. Rolnicy złożyli już wnioski na 142 miliony - czyli na 132 procent przyznanego limitu. Od wczoraj odpowiednie dokumenty o przyznanie unijnych pieniędzy na modernizację gospospodarstw złożyło prawie 900 rolników. Na kolejkowej liście widnieje jeszcze około siedmiuset nazwisk. Najprawdopodobniej nie wszyscy rolnicy złożą dziś wnioski, bo nie będzie wydłużenia godzin pracy urzędu. Dziś przyjmuje do godz. 16.15. W poniedziałek od godz. 8.15.

Dyrektor Podlaskiej Agencji Bogdan Domagała mówi, że listopadowe dopłaty wystarczą dla około sześciuset rolników. Wcześniej szacowano, że pieniądze dostanie około tysiąca osób. Tymczasem - jak wyjaśnia dyrektor Domagała - pieniądze o jakie wnioskują rolnicy są o wiele wyższe niż ostatnim razem. Teraz średnio starają się o 170 tysięcy złotych, przedtem średnio o 100 tysięcy. Przed Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku cały czas kolejki pilnuje około trzystu osób. Osoby, które złożą wnioski, ale w tym roku nie dostaną dofinansowania, będą miały pierwszeństwo przy rozpatrywaniu wniosków w przyszłym roku.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę