Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pieniędzy wystarczy dla wszystkich - szacuje szef podlaskiej ARiMR

"Będziemy starać się przyjąć wszystkie wnioski, szacujemy, że w województwie podlaskim możemy ich przyjąć około tysiąca" - powiedział w Polskim Radiu Białystok dyrektor podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Bogdan Domagała. Przyjmowanie wniosków o unijne dopłaty dla rolników ma rozpocząć się w najbliższy piątek. Tymczasem już od kilku dni przy oddziale Agencji w Białymstoku w kolejce ustawiło się blisko 600 rolników, obawiających się, że nie wszystkie wnioski będą przyjęte. Liczyć bowiem będzie się kolejność zgłoszeń.

 W całym kraju przy listopadowym podziale pieniędzy na modernizację gospodarstw będzie 360 milionów euro. "Na Podlasie przypada ponad 28 milionów euro" - mówi dyrektor Domagała. "To jest ponad 100 milionów złotych. Mogłoby być przyjętych około tysiąca wniosków, przy założeniu, że jeden wniosek średnio opiewałby na kwotę ponad 100 tysięcy złotych" - dodaje dyrektor. Codziennie przy oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Białymstoku dyżuruje kilkudziesieciu rolników. Kilkuset codziennie musi też wpisać się na społeczną listę, by nie wypaść z kolejki. Dyrektor Bogdan Domagała mówi, że listy te nie będą przez Agencję honorowane. Bogdan Domagała zaznacza, że w latach 2007-20013 jest ograniczony limit pieniędzy, o które można się ubiegać. Rolnicy mogą składać wnioski do 300 tysięcy złotych. "Jeżeli rolnik wykorzysta w pierwszym roku odgórny limit, 300 tysięcy, przez kolejnych sześć lat nie będzie mógł składać żadnych wniosków" - dodaje dyrektor. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się 9 listopada, czyli w najbliższy piątek. Wnioski trzeba składać osobiście w biurze wsparcia inwestycyjnego przy ul.Lipowej 32 w Białymstoku.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę